Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Chery Türkiye’de Otomobil Fabrikası Kurmayı Düşünüyor: Ancak Bir Koşulu Var! 

Chery Türkiye’de Otomobil Fabrikası Kurmayı Düşünüyor: Ancak Bir Koşulu Var! 

Chery Group CEO'su Yın Tongyue, uzun bir aradan sonra Türkiye'ye geri dönecekleriyle ilgili heyecan verici bir haber daha paylaştı.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
159 0
Chery

Çin merkezli otomobil devi Chery, yıllar sonra tekrar Türkiye’ye geri dönmeye hazırlanırken, bugün Türkiye’de üretim yapmayı da gündeme taşıdı. Şanghay Otomobil Fuarı’nda gerçekleşen etkinlikte, Chery’nin Türkiye’deki gelecek planlarıyla ilgili önemli duyurular yapıldı.

Chery Group CEO’su Yın Tongyue, Dünya’ya verdiği demeçte, Türkiye’yi değerli gördüklerini belirtti. Tongyue, faaliyet gösterdikleri bölgelerde yerelleşmeyi önemsediklerini belirterek, Türkiye’de üretime başlamak için gereken koşulu açıkladı.

Chery’nin Türkiye’de üretim yapmasının tek koşulu: 150 bin araç satışı

Yın Tongyue, “Eğer 150 bin civarında satışa ulaşırsak, Türkiye üretim için mükemmel bir seçenek olacaktır.” diyerek, 150 bin satış rakamına ulaşıldığında Türkiye’de bir fabrika kurma ihtimalinden bahsetti. Bunun yanı sıra, Türkiye’de ayrıca bir Ar-Ge merkezi de kurabileceklerini söyledi.

Tongyue, Türkiye dışında Avrupa’daki durumları hakkında da bilgi verdi. Rusya’nın Avrupa’dan çekilmesiyle pazarın kendilerine açıldığını belirten Tongyue, fırsatı değerlendirdiklerini ve Avrupa’daki satışlarını artırdıklarını açıkladı.

What’s your Reaction?
1
10
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir