Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Trendyol, Azerbaycan Pazarına Giriyor! Ortaklık Resmen Kuruldu

Trendyol, Azerbaycan Pazarına Giriyor! Ortaklık Resmen Kuruldu

Popüler online alışveriş platformu Trendyol, Azerbaycan pazarında da hizmet vermeye başlayacak. Anlaşma resmen duyuruldu.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
140 0
Trendyol

Türkiye’nin dijital alışveriş devi Trendyol, rotasını Azerbaycan’a çevirdi! Almanya’nın ardından ikinci yurt dışı durağı olarak Azerbaycan’ı belirleyen e-ticaret devi, Pasha Holding ile iş birliğine giderek güçlerini birleştirdi.

Trendyol’un Azerbaycan macerası, Türkiye’nin göz alıcı havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te düzenlenen muhteşem bir törenle duyuruldu. Bu büyük adımı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da desteklemekten geri durmadı.

Varank, Azerbaycan’a sıçrayan Trendyol’un bu parlak geleceğe adım atarken “tek millet iki devlet” söylemini hatırlatarak, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ekonomik ve ticari bağların da güçlendiğine dikkat çekti. Bakan, Türkiye ve Azerbaycan’ın ortak markalarının dünya çapında tanınırlığını artıracağını ve böylece o coğrafyada da güçlü bir şekilde yer alacağını belirtti.

Online Alışveriş

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin de Pasha Holding ile attıkları stratejik ortaklık adımının önemine değindi. Çetin, 3 Mayıs itibarıyla Azerbaycanlı kullanıcıların, Trendyol’un sunduğu heyecan verici alışveriş deneyimine kavuşacağını ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla Azerbaycan’da hızla büyüyeceklerini ifade etti.

Almanya’nın ardından ikinci yurt dışı macerasına Azerbaycan’la başlayan Trendyol, Berlin’deki ofisiyle Avrupa pazarında da güçlü bir konumda yer alıyor. Trendyol’un bu hızlı ve emin adımlarla dünya çapında ilerlemesi, Türkiye’nin e-ticaret dünyasında daha büyük başarılara imza atacağının habercisi niteliğinde.

 

What’s your Reaction?
11
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir