Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Starlink’in Türkiye’ye gelişi bir kez daha ertelendi

Starlink’in Türkiye’ye gelişi bir kez daha ertelendi

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 1 dk okuma süresi
50 0
starlink uyduları

Elon Musk’ın uydu üzerinden internet hizmeti sunan şirketi Starlink, Türkiye’deki faaliyetlerini 2025 yılına erteledi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce 2024 yılı için planlanan Türkiye operasyonunun başlangıç tarihi, bir yıl ötelenmiş durumda.

Starlink’in resmi web sitesindeki kapsama haritasında, Türkiye için “2024’te başlayacak” ifadesi, “2025’te başlayacak” şeklinde güncellendi. Eğer bir başka erteleme yaşanmazsa, Türk kullanıcılar Starlink hizmetinden 2025 yılında faydalanabilecek.

İlginizi çekebilir; Nvidia, dünyanın en değerli şirketi oldu

Şirket, dünya genelinde 3 milyonun üzerinde aboneye ulaşmayı başardı. Starlink, Türkiye’de de hizmet vermek amacıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) başvurmuş ve 2023 yılının Eylül ayında Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Kemal Geçer, Starlink Türkiye Genel Müdürü olarak atanmış, ancak Nisan 2024’te görevinden ayrılmıştı.

Son dönemde Türkiye’deki Starlink operasyonu için olumlu bir gelişme yaşanmadı. Starlink’in 2025 hedefini tutturup tutturamayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir