Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil Cihazlar
  4. »
  5. Teknoloji Devi Apple Türkiye’de Ne İçin Lisans Başvurusu Yaptı?

Teknoloji Devi Apple Türkiye’de Ne İçin Lisans Başvurusu Yaptı?

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 1 dk okuma süresi
0
Apple

Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğünün işletim sistemi ile ilgili olarak farklı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de marka tescili başvurusunda bulundu. Şirket tarafından Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan etkinlikte tüm gözlerin karma gerçeklik gözlüğü uygulamasında olması beklenirken, proje ile ilgili ilk somut adımlar da atılmaya başlandı.

Şirket her gerçeklik gözlüğü ile ilgili olduğu değerlendirilen xrOS işletim sisteminin adını tescil ettirme adımları atmaya başladı. Şirket ilk olarak Yeni Zelanda, ardından Arjantin ve Türkiye’de Apple adını kullanmayıp xr ProOS markası adına tescil başvurusunda bulunsa da, marka tescil talebinde kullanılan yazı tipi olan ‘’SF Pro’’ tescilin Apple adına yapıldığı izlenimi uyandırdı.

Tescil Başvurusu Değerlendirme Aşamasında

Apple tarafından Türkiye’ye 18 Mayıs tarihinde yapılan tescil başvurusu henüz değerlendirmeye alınmadı. Henüz başvuru aşamasında olan marka tescil talebinin akıbeti, Türk Patent Kurumu tarafından yapılacak olan inceleme ve değerlendirme sonucunda belli olacak.

What’s your Reaction?
12
4
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir