Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla, 4 bin Cybertruck aracını geri çağırıyor

Tesla, 4 bin Cybertruck aracını geri çağırıyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
103 0
cybertruck

Tesla’nın ilk Cybertruck araçları sahiplerine ulaşmaya başlamışken, kullanıcılar aracın gaz pedalıyla ilgili bir sorunla karşı karşıya kaldı. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) göre söz konusu bu sorun, düzeltilmesi için şirkete iade edilmesi gereken yaklaşık 4 bin aracı etkiliyor.

Tesla Cybertruck araçlar geri toplanıyor

Bir Cybertruck sahibinin sorunu Tesla’ya bildirdiği 31 Mart tarihinde, bir gaz pedalı sorunu ortaya çıktı. Öyle ki, araçlardaki gaz pedalı sıkışarak kaza riskini artırabiliyor. NHTSA’ya göre, sorunun kaynağı gaz pedalı bileşenlerinin montajına yardımcı olmak için yağlayıcı madde ekleyen onaylanmamış bir modifikasyon. Bu bağlamda, yağlayıcı madde pedal pedinin daha az kavramasına neden oluyor.

Tesla

Raporda yer alan 15 Nisan tarihi itibariyle Tesla bu husus ile ilgili herhangi bir kaza, yaralanma ya da ölüm vakası bildirmedi. Her halükarda şirket, Kasım 2023 ile Nisan 2024 arasında üretilen ve bu durumdan etkilenen 3878 aracı geri çağırdı. Bu araçlar ücretsiz bir şekilde onarılacak.

Öte yandan şirket, daha öncesinde yazılım ve kapı kilidi sorunları nedeniyle Çin’deki 1.6 milyon otomobilini geri çağırmak zorunda kalmıştı. Aralık ayında ise otopilot ile ilgili sorunlar nedeniyle 2 milyon aracı geri çağırdı. Ayrıca kısa süre önce işgücünün yüzde 10’unu işten çıkaran Tesla için işler bundan sonra nasıl devam edecek, merak konusu. Peki, siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir