Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla Türkiye satış rakamları belli oldu!

Tesla Türkiye satış rakamları belli oldu!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
57 0
tesla fiyat listesi

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek Türkiye yatırımlarını değerlendiren Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Türkiye’deki resmi satış verilerini paylaştı. Rakamlara göre Togg bile geride kaldı! İşte detaylar

Tesla, Türkiye pazarında zirveye doğru ilerliyor!

Dünyanın en değerli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye yollarında 2018 yılının sonlarına doğru görünmeye başlamıştı. Ancak Tesla’nın resmi Türkiye satışları, 6 Nisan 2023 tarihinden itibaren başladı. Model Y ile hızlı bir giriş yapan şirket, yüksek satış rakamları ile Türkiye’nin yerli otomobili Togg’u bile geride bırakmayı başardı.

ODMD üyesi olmamasından dolayı, Otomotiv Distribütörleri & Mobilite Derneği tarafından paylaşılan resmi satış rakamları Tesla’nın verilerini yansıtmıyor. Ancak şirketin satış rakamlarına erişebildiğini aktaran Emre Özpeynirci, Tesla’nın geriye dönük satışlarını ODMD ile paylaştığını bildirdi.
Daha önce Tesla’nın, Türkiye’de Haziran ve Ağustos ayları arasında 5 binin üzerinde elektrikli aracını müşterileri ile buluşturduğunu bildiren Özpeynirci, satışların Eylül ayı sonu itibariyle 9 bini aşacağını öngörüyor.

Model Y

Tesla’nın Türkiye’de görücüye çıkardığı Model Y serisi için üç farklı seçenek bulunuyor. Arkadan itişli modelin fiyatı KDV ve ÖTV hariç 1.267.510 TL ile karşımıza çıkarken, çift motorlu ve dört çeker olan Model Y Long Range 1.325.790 TL olarak listeleniyor. Model Y Performance ise 1.456.920 TL ile alıcısını bekliyor. Peki, siz Tesla’nın Türkiye’deki bu satış başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir