Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Togg Yeni Modelini CES 2024’te Görücüye Çıkardı

Togg Yeni Modelini CES 2024’te Görücüye Çıkardı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
33 0
Togg-T10F

Türkiye’nin yerli otomobil üreticisi Togg, CES 2024’te ikinci modeli T10F’yi tanıttı. T10X’in ardından yine C segmentinde konumlanan T10F, sedan kullanıcılarının da beklentilerini karşılamak üzere tasarlandı.

T10F, günümüzün tasarım dinamiklerini yansıtan fastback bir gövde yapısına sahip. Önden bakıldığında T10X ile benzerlikler gösteren model, arka kısmında daha sportif ve dinamik bir görünüme sahip.

T10F’nin iç mekanı da modern ve minimalist bir tasarıma sahip. 12,3 inçlik dijital gösterge paneli ve 10,25 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, aracın teknolojik yönünü yansıtıyor.

T10F, kullanıcı odaklı bir yaklaşımla geliştirildi. Akıllı yaşam çözümleriyle sürekli internetin içinde olan ve uzaktan güncellemelerle sürekli gelişen ve yeni kalan bir cihaz olarak öne çıkıyor.

T10F, üç farklı teknik ve iki farklı donanım özelliğiyle pazara sunulacak. RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve çift motorlu olmak üzere üç farklı teknik seçenek sunan model, iki farklı donanım seviyesi (V1 ve V2) ile de tercih edilebilecek.

T10F’nin RWD (standart menzil arkadan itiş) versiyonu, 160 kW / 217 beygir güç ve 350 Nm tork üreten elektrik motoru ile 350+ kilometreye varan bir menzil sunuyor. RWD (uzun menzil arkadan itiş) versiyonunda ise güç ve tork değerleri aynı kalırken, menzil 600 kilometreye yükseliyor.

togg-t10f

T10F’nin çift motorlu AWD (dört çeker) versiyonu ise 220 kW / 302 beygir güç ve 700 Nm tork üreten iki elektrik motoru ile 530 kilometreye varan bir menzil sunuyor.

T10F, uzaktan güncellemelerle (OTA: over-the-air) sürekli kendini yenileyebilen sürücü destek sistemleri sayesinde sürüş güvenliği ve konforunu üst seviyeye çıkarıyor. Euro NCAP programının tüm testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlanan T10F, 7 hava yastığı, dayanıklı ve sağlam altyapısıyla her türlü yol koşulunda güvenli bir sürüş sağlıyor.

İlginizi çekebilir; Togg T10X Fiyatları Güncellendi: Yeni Liste Ocak 2024 İtibariyle Yayınlandı

Trafik işareti algılama sistemiyle birlikte çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici, akıllı şerit takip sistemi ve şeritten ayrılma ikazı gibi özellikler sunan T10F, “yoğun trafik pilotu” asistan özelliğine de sahip olacak.

Kullanıcılar bu özellikle 15 kilometre/saat hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10F’nin kontrolünde ilerleyebilecek. Bu özellik V2 donanım seviyesine sahip olan akıllı cihazlarda aktif olacak. T10F, yine V2 donanım seviyesinde standart olarak bir çevre görüş kamerası, kör nokta asistanı, sürücü dikkat asistanı, gelişmiş elektronik denge kontrolü ve otomatik park asistanı özelliklerini de kullanıcılar ile buluşturacak.

T10F, 2025 yılı içerisinde önce Türkiye’de, sonrasında ise Avrupa pazarında kullanıcılar ile buluşacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir