Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ‘’Milli Teknoloji Hamlesi’’ Haritası Oluşturdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ‘’Milli Teknoloji Hamlesi’’ Haritası Oluşturdu.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
79 0
Türkiye Milli Savunma

Türkiye ’de yapılan tüm teknolojik yatırımların görüntülenmesini sağlamak amacıyla  ‘’Milli Teknoloji Hamlesi’’ haritası oluşturuldu. Harita, teknoloji yatırımı yapılan şehirlerin ve yatırıma konu edilen kategorilerin incelenmesini sağlıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başlatılan proje, Yatırım Haritası olarak adlandırıldı.

Teknoloji odaklı sanayi hamlesi programı olarak da isimlendirilen programla ilgili bakanlık yeni bir adım attı ve hangi il ve bölgelerde ne kadar yatırım yapıldığına dair bilgiler içeren bir haritayı kullanıma açtı.  Yatırım Haritası teknoloji yatırımı yapmak isteyenler tarafından olduğu gibi, dileyen tüm vatandaşlar tarafından da kullanılabilecek.

kaan

Türkiye Haritası Üzerinde Tüm Teknoloji Yatırım Bölgeleri Görülecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Yatırım Haritasına girince karşınıza Türkiye haritası çıkıyor. Teknoloji yatırımı yapılan bölgelerin koyu renklerle gösterildiği haritada kullanıcılar diledikleri bölgeyi inceleyerek yatırımlar hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Harita üzerinde yer alan teknoloji bölgelerinin üzeri tıklandığında, o bölgede hangi şirketlerin ne tür teknoloji yatırımı yaptığıyla ilgili tüm bilgiler ayrıntılı bir şekilde görülebiliyor.

What’s your Reaction?
12
6
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir