Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ücretsiz CV hazırlama siteleri ve uygulamaları

Ücretsiz CV hazırlama siteleri ve uygulamaları

Eymen Taner Eymen Taner - - 4 dk okuma süresi
177 0
ücretsiz cv hazırlama

İş başvurularının ilk basamağı olan CV (öz geçmiş) hazırlama işlemi, iyi oluşturulduğu takdirde işe alım şansınızı ziyadesiyle artırıyor. Bu bağlamda, nasıl en etkili ve kolay bir şekilde CV hazırlayabileceğinizi aktarıyoruz. İşte ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi CV hazırlama siteleri ve uygulamaları

İyi bir CV’de kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, iş deneyimleriniz, becerileriniz gibi detaylar yer almalıdır. Günümüzde, iş başvurularının çoğu internet üzerinden yapılıyor. Bu doğrultuda, internet üzerinden CV hazırlamanızı sağlayan ücretli ve ücretsiz alternatifler mevcut.

Canva

canva cv hazırlama

Canva, birçoğumuzun özgün görsel tasarımlar için kullandığı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Lakin, Canva üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde CV’nizi de oluşturabilmeniz mümkün. Bunun için Canva’nın size sunmuş olduğu CV örneklerine göz atıp ardından kendinize göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Aynı zamanda, CV örneklerini farklı formatlarda indirebilirsiniz.

Resume.com

resume.com cv hazırlama

Zengin şablon seçenekleri ve kullanışlı arayüzü ile öne çıkan Resume.com, CV oluşturmak için gereken her içeriğe sahip. Aynı zamanda, yapay zeka destekli anahtar kelime önerme özelliği sayesinde, iş başvurunuzu yapmak istediğiniz alan ile ilgili kelimeleri karşınıza çıkarıyor. Bu sayede, kabul edilme ihtimali yüksek özgün CV’ler oluşturabilirsiniz.

NovoResume

novoresume cv hazırlama

Ücretsiz bir PDF formatı arıyorsanız, NovoResume dikkate alınması gereken bir CV oluşturucudur. NovoResume ücretli üyelikler sunsa da, ücretsiz versiyon etkili bir CV hazırlamak için çoğu özelliği size sunuyor. Ancak CV’nize hangi bilgileri dahil edeceğinizi belirlemenize yardımcı olacak bir rehber bulundurmuyor.

Indeed Resume Builder

indeed

Indeed Resume Builder öz geçmiş oluşturucusu, sekiz farklı şablon sunuyor. Birini seçtikten sonra, bilgilerinizi doğrudan özgeçmişe ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Adınız ve iletişim bilgilerinize ek olarak, varsayılan bölümler iş deneyimi, beceriler ve eğitimi içeriyor. Bir bölüm için bilgileri girdikten sonra, Indeed bunu uygun şekilde biçimlendirecek ve öz geçmişe ekleyecektir. CV oluşturmak için siteyi ziyaret edin ve “Ücretsiz öz geçmişinizi oluşturun” seçeneğine tıklayın.

Resume Star 2: Pro CV Designer

resume star 2

Resume Star 2, iOS için farklı sektörlere yönelik olarak düzenleyebileceğiniz bazı öz geçmiş örnekleri içeriyor. Uygulama iCloud’a bağlanıyor ve öz geçmişinizi PDF olarak cihazınızdaki herhangi bir konuma aktarabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama, kullanıcılara ücretsiz CV hazırlama imkanı sunuyor.

Resume Builder App

Resume Builder App, Android cihazlarda farklı alternatifler için 42 öz geçmiş şablonu sunuyor ve yazı tipi renklerini değiştirmenize olanak tanıyor. CV’nizi hazırladığınız zaman, belgenizi ücretsiz bir şekilde PDF formatında indirebilir, daha sonra cihazınıza kaydedebilir ve e-posta veya metin yoluyla gönderebilirsiniz.

Sonuç

Rehberimizdeki tüm CV hazırlama siteleri ve uygulamaları, çevrim içi hızlı öz geçmiş oluşturmak isteyenler için birebir. Size daha yardımcı olabilecek bir kaynak arıyorsanız Resume.com’u tercih edebilirsiniz. Daha yaratıcı bir özgürlük alanı için ise Canva’nın sunmuş olduğu ücretsiz öz geçmiş oluşturucusunu deneyimleyebilirsiniz.

Peki, bu uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin kullandığınız araçlar neler? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir