Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uygun Fiyatlı Oyuncu Klavyesi Önerileri

Uygun Fiyatlı Oyuncu Klavyesi Önerileri

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 6 dk okuma süresi
69 0

Oyuncu klavyesi, oyun bilgisayarını tamamlayan olmazsa olmaz parçalardan bir tanesi. Arka planda çalışan bilgisayar bileşenleri oyun performansının asıl kaynağı gibi görünse de oyuncunun oyun içi mekanikleri söz konusu olduğunda klavye ve mouse doğrudan devreye giriyor. Yüksek oyun performansına ulaşmak için kullanım rahatlığı, tuş hassasiyetleri, uzun süreli kullanımda yormaması gibi konular oyuncu klavyesi seçiminde oldukça önemli. Bu durumla paralel olarak da son dönemde birçok farklı marka çeşitli özellik ve fiyatlarla klavye modellerine yenilerini ekledi ve eklemeye de devam etmekte. Bu yazımızda, 500 TL’nin altındaki fiyatlarıyla bütçe dostu olup aynı zamanda da performansıyla sizi oyunlarda yarı yolda bırakmayacak klavyeleri sizin için derledik. Uygun fiyatlı oyuncu klavyesi önerilerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Gamebooster G59K Frontier Rainbow – 105 TL

Gamebooster G59K modeli rainbow klavye aydınlatmasına sahip bir model. Ürün, 465×201 mm boyutlarında. Avuç desteği özelliği bulunmuyor. 6-tuş anti-ghosting özelliği var. Tuş hassasiyeti ve algı hızı ise ürünün fiyatına göre gayet başarılı. Oldukça uygun fiyatıyla, fiyat performans ürünleri kategorisinde yer alacak bir oyuncu klavyesi arıyorsanız tam size göre.

Rampage KB-R90 Orion Gaming Klavye – 287 TL

Rampage KB-R90, Rampage’ın uygun fiyatlı mekanik klavye modellerinden biri. Ürün 488×213 mm ebatlarında. RGB klavye aydınlatması ile isteğinize uygun şekilde renk ve parlaklığı ayarlayabiliyorsunuz. Blue switch sayesinde minimum tuş sesi ile mekanik klavye deneyimini sağlayan bu modelin tuş takımı da lazer baskısı ile karanlıkta görüş kolaylığı sağlamakta. Oyuncu klavyelerinde aranan bir özellik olan avuç desteği yine bu modelde de karşımıza çıkıyor. Oyun içinde müzik dinlemenize yardımcı olan medya denetim tuşları da klavyenin tuş setinde mevcut.

GamePower Ogre Mekanik RGB Oyuncu Klavyesi – 289 TL

Gamepower’ın Ogre modeli 18 farklı renk seçeneği ile RGB klavye aydınlatması seçeneği sunuyor. Suni deri avuç desteği ile veya avuç destek aparatını çıkararak kullanım sağlayabilirsiniz. Bu ürün, 50 milyon tuş ömrü ile uzun süreli kullanımı ve dayanıklılığıyla da ön plana çıkıyor. Uzun dönem kullanmak istediğiniz uygun fiyatlı bir klavye için oldukça güzel bir seçenek.

Asus Cerberus Klavye – 345 TL

Asus Cerberus oyuncu klavyesi modeli, 471×186 mm ebatlara sahip. Avuç desteği özelliği bulunmuyor. Metal plakası ile güçlendirilmiş ve dayanıklı bir kullanım sunuyor. Ayrıca oyuncular için kurtarıcı bir özellik olan sıvı dayanıklılığı da mevcut. Lastik alt yapısı sayesinde klavye hareketini kısıtlıyor ve kaliteli bir oyun performansı sunuyor.

Logitech G213 – 359 TL

Logitech G213 modeli 500 TL fiyat altında bulabileceğiniz en iyi oyuncu klavyelerinden bir tanesi. Ürün 452×218 mm ebatlarında. RGB klavye aydınlatmasına sahip, istediğiniz renk ve aydınlatma setini 5 farklı aydınlatma alanına uygulayabiliyorsunuz. Ürün benzerlerine göre yüksek algı hızı ile ön plana çıkıyor. Düşük tuş sesleri ise bir başka yanı. Logitech G213, oyuncuların sık karşılaştığı bir probleme de çözüm getiriyor.  Bu model, 60 ml’e kadar sıvı dökülme direnci özelliğine sahip. Dahili avuç desteği mevcut. İki düzeyli açı ayarı ile klavyeyi konforunuzu sağlayacak şekilde konumlandırabiliyorsunuz. Oyun oynarken müzik dinlemeyi sevenler için tuş setinde medya denetim tuşları bulunuyor, bu sayede şarkı denetimini de oyun esnasında kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Rampage KB-R96 Gaming Klavye – 478 TL

Rampage KB-R96 Modeli 480×171 mm ebatlarında. Full RGB klavye aydınlatma seçenekleri bulunuyor. 20 milyon tuş ömrüne sahip. Müzik kontrolü için medya denetim tuşları mevcut. %100 anti-ghosting özelliği var. Klavyeler için büyük sorun teşkil eden sıvı dökülmelerine karşı dayanıklılığı da büyük konfor sağlıyor. Ayrıca sökülebilir avuç desteği mevcut. Bu fiyat aralığında en yüksek fiyata sahip olan bu oyuncu klavyesi fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.

Listedeki oyuncu klavyelerinden deneyimlemiş olduğunuz varsa yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca incelenmesini istediğiniz diğer klavyeleri veya farklı ekipmanları da bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
2
11
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir