Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Vivaldi Tarayıcı, Nihayet iOS için Kullanıma Sunuldu!

Vivaldi Tarayıcı, Nihayet iOS için Kullanıma Sunuldu!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
58 0
Vivaldi tarayıcı

Android ve masaüstü sürümleri ile halihazırda kullanımda olan Vivaldi tarayıcı, iOS cihazlar için de test aşamasını geçtikten sonra App Store üzerinden yayınlandı. Vivaldi, artık iPhone ve iPad’lerde kullanılabiliyor.

Vivaldi tarayıcının yetenekleri neler?

Vivaldi tarayıcının diğer mobil cihazlardaki muadillerine göre avantajlı olduğu bir konu bulunuyor: Varsayılan olarak karşımıza gelen masaüstü sürümlere benzer Sekme Çubuğuna sahip olması. Tarayıcı, sekmeleri bilgisayar arayüzüne benzer şekilde üst kısmında sıralanmış olarak gösteriyor. Bunun için sekme değiştiriciden faydalanmanız gerekli. Böylelikle senkronize edilmiş sekmeler ve son kapatılan sekmeler gibi tüm sekmelere erişim oldukça kolaylaşıyor. WebKit motorunu kullanan tarayıcı, diğer sürümleri gibi iOS tarayıcısında da varsayılan olarak yerleşik reklam ve takip engelleyici bulunduruyor.

vivaldi

Vivaldi tarayıcının, sol alt köşesinde bulunan yer imleri, geçmiş, not alma özelliği, okuma listesi ve indirilenler gibi araçlarla entegre paneller, kullanıcılara hızlı ve kullanışlı bir deneyim sunuyor. iPad sürümünde ise bu araçlara erişebilmenizi sağlayan kenar çubuğu bulunuyor. Aynı zamanda Vivaldi tarayıcı, uçtan uca şifreleme ile masaüstünüz, mobil cihazlarınız ve arabalarınız arasında verileri senkronize etmenizi sağlıyor.

Vivaldi tarayıcı, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ve iOS/iPad OS 15 veya daha üstünü destekleyen cihazlarda tam randımanlı olarak kullanılabiliyor. Peki, siz Vivaldi tarayıcının yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanıcıların tercih ettiği bir web tarayıcısı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir