Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp sesli mesajları yazıya dökme özelliği yolda!

WhatsApp sesli mesajları yazıya dökme özelliği yolda!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
17 0
WhatsApp-iOS-18

WhatsApp, kullanıcılarına yeni bir kolaylık sağlayacak özelliği test etmeye başladı. WABetaInfo‘nun son Android beta sürümünden elde ettiği bilgilere göre, uygulama sesli mesajları yazıya dökme özelliğini denemeye aldı.

Meta şirketinin bu özellik üzerinde çalıştığı daha önce biliniyordu, ancak şimdiye kadar kullanıcılar arasında test edilmemişti. WABetaInfo’nun raporuna göre, yazıya dökme özelliği şu an için Android için WhatsApp beta sürümü 2.24.15.5’i kullanan sınırlı sayıda kullanıcıya sunuldu.

whatsapp
whatsapp

Test sürümünde kullanıcılar, hem aldıkları hem de gönderdikleri sesli mesajların yazılı dökümünü oluşturabilecek. Önemli bir nokta olarak, bu işlem tamamen cihaz üzerinde gerçekleştirilecek ve bulut teknolojisi kullanılmayacak. Şu an için özellik beş dille sınırlı: İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Hintçe.

Bu yeni özelliğin izleri daha önce de görülmüştü. WABetaInfo, Mart ayında yayınlanan 2.24.7.8 sürümünde sesli mesaj transkriptlerine dair referanslar bulunduğunu belirtmişti. Ancak o dönemde özellik henüz test aşamasına gelmemişti.

İlginizi çekebilir; Metin mesajlarına veda! İşte WhatsApp’ın yeni özelliği

WhatsApp’ın bu yeni özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil. Şirket, test sürecinin sonuçlarına göre genel kullanıma açılma tarihini belirleyecek.

Bu gelişme, WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini iyileştirme ve erişilebilirliği artırma çabalarının bir parçası olarak görülüyor. Sesli mesajları yazıya dökme özelliği, özellikle sesli mesajları dinleme imkanı olmayan veya işitme engelli kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir