Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Nasıl Yapılır?
 4. »
 5. WhatsApp sohbet geçmişi Telegram’a nasıl aktarılır?

WhatsApp sohbet geçmişi Telegram’a nasıl aktarılır?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
93 0
whatsapp

Whatsapp sohbet geçmişi telegram’a nasıl aktarılır? Bu makalemizde adım adım gösteriyoruz. WhatsApp sohbetleri, kullanışlı araçlar sayesinde Telegram gibi diğer uygulamalara taşınabilir.

Günümüzün dijital ortamında, erişilebilirlik çok önemli ve birçok uygulama kullanıcı deneyimini geliştirmek için özelliklerini sürekli olarak güncellemektedir. Yaygın olarak kullanılan bir mesajlaşma platformu olan Telegram, kullanıcıların sohbetlerini bir uygulamadan diğerine sorunsuz bir şekilde aktarmalarına olanak tanıyan bir geçiş özelliğine sahip. Whatsapp sohbet geçmişi telegram’a nasıl aktarılır?

Öncelikle sohbet taşıma özelliğini kullanabilmeniz için, Telegram’ı 7.4 sürümüne güncellediğinizden emin olun. İşte kullanıcıların hem iOS hem de Android telefonlarda WhatsApp’tan Telegram’a sohbet aktarmaları için için yapmanız gerekenler.

İlginizi çekebilir; PDF dosyası nasıl oluşturulur? Word, Excel’den nasıl PDF yapılır?

WhatsApp Sohbetlerini iPhone’da Telegram’a Aktarma

WhatsApp sohbetlerini iOS cihazınızdaki Telegram’a aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • WhatsApp’ı açın ve dışa aktarmak istediğiniz sohbetin İletişim Bilgileri sayfasına gidin. Soldan sağa kaydırın, ardından sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun.
 • Şimdi sohbeti medya ile mi yoksa medya olmadan mı geri yükleyeceğinizi seçmeniz istenecektir. Tercihinize göre seçiminizi yapın.
 • Seçiminizi yaptıktan sonra, ‘Sohbeti Dışa Aktar’a dokunun. Ardından, Paylaş menüsünde bulunan seçeneklerden ‘Telegram’ı seçin. Bu, sohbeti Telegram’a aktarma işlemini başlatacaktır.

WhatsApp Sohbetlerini Android’de Telegram’a Aktarma

WhatsApp sohbetlerini Android cihazınızdaki Telegram’a aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • WhatsApp’ta bir sohbet açın, ardından ekranın üst kısmındaki kişinin profil resminin hemen yanındaki alana dokunun. Bu, Kişi Bilgileri sayfasını açacaktır.
 • Ardından, genellikle üç dikey nokta veya üç nokta ile temsil edilen ‘Daha Fazla’ seçeneğine dokunun. Görüntülenen menüden ‘Sohbeti Dışa Aktar’ı seçin.
 • Daha sonra medyayı dahil etmeyi veya medya olmadan dışa aktarmayı seçmeniz istenecektir. Tercihinize göre seçiminizi yapın.
 • Tercih ettiğiniz seçeneği belirledikten sonra, Paylaş menüsünden ‘Telegram’a dokunun. Bu, sohbeti Telegram’a aktarma işlemini başlatacaktır.

Bu adımları izledikten sonra, belirli WhatsApp sohbetini Telegram’da bulabilirsiniz. Ayrıca, içe aktarılan mesajlar orijinal zaman damgalarını koruyacak ve altta ‘İçe Aktarıldı’ yazan bir bayrakla işaretlenecektir. Şu anda, sohbetleri yalnızca tek tek aktarabilirsiniz, toplu aktarım seçeneği yoktur. Bu yöntem grup sohbetlerini dışa aktarmak için de geçerlidir.

Ayrıca, Telegram’a aktarılan mesajların ve medyanın akıllı telefonunuzda ek alan tüketmeyeceğini unutmamak önemlidir. Kullanıcılar, Ayarlar menüsündeki “Veri ve Depolama Kullanımı” sekmesine erişerek depolama kullanımını optimize edebilir ve önbellek boyutunu kontrol edebilir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir