Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Telegram, Aldığı Yeni Güncelleme ile WhatsApp’a Meydan Okuyacak!

Telegram, Aldığı Yeni Güncelleme ile WhatsApp’a Meydan Okuyacak!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
118 0

Mesajlaşma platformu olan Telegram, aldığı yeni güncelleme ile bildirim ve sohbet ayarlarında değişikliğe gidiyor. İşte detaylar…

Aylık 500 milyon aktif kullanıcısı ile mesajlaşma platformları arasında 2. sırada bulunan uygulama, dün birçok yeni özelliğini duyurdu. Telegram bildirim seslerinden, sessize alma sürelerine kadar birçok yeniliği tanıttı. Peki, Telegram güncellemesinde yer alan yeniliklerin detayları neler?

Telegram güncellemesiyle gelecek olan yenilikler

Yeni gelen güncelleme sayesinde kullanıcılar istediği sesi bildirim sesi olarak ayarlayabilecek. Fakat şimdilik bildirim sesleri 5 saniyeden kısa ve 300 KB’a kadar destekleniyor. İstenilen kaydı veya müziği bildirim sesi yapabilmek için de şu adımlar takip edilmesi gerekiyor;

  • Ayarlar
  • Bildirimler ve Sesler

Bir diğer özellik ise Telegram’da kişileri sessize alma süreleri de değişiyor. Eski güncellemeye göre kullanıcılar, kişileri yalnızca 8 saat ya da 2 gün gibi aralarla sessize alıyordu. Fakat bu özellik tamamen ortadan kalkarak platform bizlere, kişileri 30 saniyelik süreden 3 aylık süreye kadar sessize alabilmemize fırsat veriyor.  Telegram’da herhangi bir kullanıcının bildirimlerini sessize almak için şu adımları izlemek gerekiyor:

  • Bildirimler
  • Sesi Kapat

Uygulama, sohbetteki mesajlar için otomatik silme özelliği getiriyor. Gizli mesajlar için ya da mesaj kirliliğini azaltmak adına belirlenen sürelerde mesajlar otomatik olarak silinecek. Otomatik silme özelliğini istenen kişinin profilindeki üç nokta kısmından aktif edebilirsiniz.

iOS için iyileştirilmiş mesaj çevirisi

iOS cihazlar için olan uygulama içi dil çevirisi, güncellendi. Çeviri özelliğine, yeni diller eklendi ve daha kaliteli hale geldi. Mesajı çevirmek için ilk önce Ayarlar kısmından Çevir butonu eklemek gerekiyor.

Yeni animasyonlar ve hareketli ifadeler

Telegram ayarları için herhangi bir değişiklik yapılacağı zaman ördek animasyonları, kullanıcılara yardımcı olacak. Sohbetleri eğlenceli hale getirmek için de hareketli ifadeler sohbetlere eklendi.

What’s your Reaction?
17
8
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir