Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp’tan kanal yöneticilerine yeni özellik

WhatsApp’tan kanal yöneticilerine yeni özellik

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
29 0
whatsapp

WhatsApp, Android beta sürümünde yeni bir özelliği test etmeye başladı. WABetaInfo’nun bildirdiğine göre, Android için WhatsApp beta v2.24.14.15 sürümünde bazı kullanıcılara sunulan “kanal yönlendirme” özelliği, kanal sahiplerine ve yöneticilerine ek yetkiler sağlıyor.

Aylardır geliştirme aşamasında olan bu yeni özellik sayesinde kanal sahipleri, mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını ve GIF’lerini doğrudan kanallarına iletebilecek. Ayrıca, dosya gezgini veya fotoğraf kütüphanesi gibi diğer uygulamalardan da içerik paylaşabilecekler.

Bu yenilik, kanal yöneticilerinin içerikleri cihazlarına indirip tekrar yükleme zahmetinden kurtararak zaman kazanmalarını sağlayacak. Özelliğin önümüzdeki günlerde daha fazla beta kullanıcısına sunulması bekleniyor.

1720093625_whatsapp_channel_forwarding_story
1720093625 whatsapp channel forwarding story

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında tanıtılan WhatsApp Kanalları, kullanıcılara tek yönlü iletişim kurma ve takipçileriyle güncellemeleri paylaşma imkanı sunuyor. Şirket, özelliği küresel olarak kullanıma sunduktan sonra kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli güncellemeler getirdi.

İlginizi çekebilir; WhatsApp’tan video notları için yeni özellik

Son dönemde eklenen özellikler arasında sesli güncellemeler, anketler ve 16’ya kadar kanal yöneticisi ekleme imkanı bulunuyor. Kullanıcılar, Güncellemeler sekmesi üzerinden istedikleri kanalı takip edebilir veya kendi kanallarını oluşturabilir.

WhatsApp, Durum güncellemelerini sıralama ve bu özelliğin yeniden tasarlanmış bir versiyonunu test etme gibi yeni geliştirmeler üzerinde de çalışıyor.

WhatsApp kanallarında, kullanıcılar paylaşılan güncellemelere tepki verebilir veya bunları iletebilir, ancak yanıt veremez veya kanal yöneticilerine doğrudan mesaj gönderemez. Gruplardaki gibi diğer kullanıcıların bilgilerini göremezler ve yöneticiler yalnızca gizlilik ayarlarına bağlı olarak profil fotoğraflarını görebilir.

Bu yeni özellikler ve güncellemelerle WhatsApp, kullanıcı deneyimini sürekli geliştirmeyi ve platformunu daha işlevsel hale getirmeyi hedefliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir