Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İşletim Sistemleri
  4. »
  5. Windows 11, Wi-Fi 7 desteği yeni sürümde görüntülendi!

Windows 11, Wi-Fi 7 desteği yeni sürümde görüntülendi!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
94 0
wi-fi 7

Microsoft, bu yıl içinde Windows’un bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesi olarak piyasaya sürülmesi beklenen 24H2 sürümüyle Windows 11’e Wi-Fi 7 donanımı için destek getireceğini duyurdu. Wİ-Fi 7 donanımı, son birkaç ay içinde üretilmeye başlandı ancak Windows 11’in mevcut sürümü henüz desteklemiyor. İşte detaylar

Wi-Fi 7, Wi-Fi 6E’ye göre çok daha yüksek hızların yanı sıra daha iyi verimlilik, gecikme, güvenilirlik ve güç sunuyor. Wi-Fi 6E’den 4 kata kadar daha yüksek hızlara sahip çoklu gigabit hızları içeriyor. Bu bağlamda, daha düşük gecikme ile, oyunlar ve diğer internet hızına bağlı işlemler daha efektif bir şekilde gerçekleşecek.

wifi 7

Windows 11 24H2, Wi-Fi 7 ile 2024’ün ikinci yarısında gelecek

Microsoft’un en son Windows 11 Insider Preview Build 26063 sürümünde, yeni bir Wi-Fi 7 erişim noktası desteği görüntülendi. Ancak bu yeni özelliğin tüm kullacılara ulaşması Windows 11 sürüm 24H2 ile birlikte gerçekleşecek. Bu bağlamda 24H2, Wi-Fi 7 uyumluluğuna sahip ilk sürüm olacak. Ek olarak, yeni sürüm bir dizi yapay zeka özellikleri ve platform iyileştirmeleri getirecek.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir