Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Windows 11’e yeni özellik yolda! Artık böyle görünecek

Windows 11’e yeni özellik yolda! Artık böyle görünecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
54 0
windows-11

Microsoft, Windows 11 kullanıcıları için heyecan verici bir yeniliği test ediyor. Şirket, Link to Mobile uygulamasını Windows 11’in Başlat Menüsüne entegre etmeyi planlıyor. Bu yeni özellik sayesinde, bilgisayarla eşleştirilen cep telefonundan gelen bilgiler doğrudan işletim sisteminin ana bölümünde görüntülenebilecek.

Microsoft, geçtiğimiz Cuma günü Windows Blogs web sitesinde yayınladığı bir yazıda bu özelliği duyurdu. Paylaşılan ekran görüntüsünde, Başlat Menüsünün yanında yer alan yeni bir sütun dikkat çekiyor. Bu sütunda, bağlı cihazın adı, bağlantı durumu, Bluetooth ve pil seviyesi gibi genel bilgiler ile Link to Mobile uygulamasının işlevlerine kısayollar yer alıyor.

İlginizi çekebilir; Steam oyun iade etme nasıl yapılır?

windows-11
windows 11

Yeni özelliğin en büyük avantajı, kullanıcıların Link to Mobile uygulamasını ayrıca açmadan, telefonlarıyla ilgili temel bilgilere hızlıca erişebilmeleri. Sütundaki herhangi bir düğmeye tıklandığında, kullanıcı doğrudan uygulamanın ilgili bölümüne yönlendiriliyor.

Bu yeni işlevin kullanılabilmesi için Link to Mobile uygulamasının en az 1.24052.124.0 sürümünün yüklü olması gerekiyor. Şu an için özellik, sadece 22635.3790 (KB5039307) sürümünün bir parçası olarak Beta Kanalındaki test kullanıcılarına sunuluyor. Microsoft, entegrasyonu kademeli olarak dağıtıyor ve öncelikle deneysel özellikleri tercih eden kullanıcılara ulaştırıyor.

Öte yandan, aynı güncellemenin Copilot’u Copilot+ bilgisayarlarda daha sınırlı hale getirdiği de belirtiliyor. Sanal asistan, işletim sisteminin yerel bir parçası olmaktan çıkarılarak basit bir web uygulamasına dönüştürülmüş durumda.

Microsoft’un bu yeni özelliği ne zaman tüm kullanıcılara sunacağı henüz bilinmiyor. Windows 11 kullanıcıları, gelecek güncellemeleri yakından takip etmeye devam edecek.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir