Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Xiaomi Kullanıcılarına Sevinçli Bir Haber MIUI 13.5 Yolda!

Xiaomi Kullanıcılarına Sevinçli Bir Haber MIUI 13.5 Yolda!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
56 0

Şirketin kısa bir süre önce piyasaya sürdüğün MIUI 13’ün ardından şimdi de Android tabanlı MIUI 13.5 üzerinde çalışıyor. İşte yeni mobil işletim sisteminin tüm yenilikleri…

Biliyorsunuz ki Xiaomi kısa bir süre önce android tabanlı olan MIUI 13’ü çıkarmıştı. Ve böylelikle bu işletim sistemi ile birçok cihazı için birçok yenilikler sunmuştu. Fakat son çıkan yeni haberlere göre şirketin planlarının bununla sınırlı olmadığını gösteriyor. Gelen bilgilere göre Xiaomi, MIUI 13.5 için çalışmalara başladı. 2022 bitmeden hazır olması ve dağıtıma çıkması beklenen bu yeni sürüm, Android telefonlara onlarca yeni özellik kazandıracak.

Xiaomi, MIUI 13.5 için hazırlanıyor!

MIUI 13’ün yayınlanması ardından bir çok kullanıcı hayal kırıklığına uğramıştı. Ancak şirket bu hayal kırıklığını MIUI 13.5 ile her şeyi değiştirecek. Hatta MIUI 13.5’e gelecek bazı yeni özelliklerinde MIUI 13’e gelecek. Mobil işletim sistemi ile gelecek yenilikler ise şu şekilde;

MIUI 13.5 ile arayüzün tek elle kullanım için yeniden tasarlanacağı ortaya çıkan bilgiler arasında. Pencerelerin konumunu değiştirmeyi planlayan şirket, böylelikle ekranın üst kısmına dokunmak zorunda kalmadan sistem pencerelerini rahatlıkla kontrol etmenize izin verecek.

Aynı zamanda kamera arayüzü, ekran yenileme hızı menüsü ve kayan pencereler gibi pek çok özellik bu sürümde değişecek. Aynı zamanda oldukça ilginç özellikler de yine MIUI 13.5 ile hayatımıza girecek. Bunlara ek olarak Xiaomi telefonunuzu modem olarak kullanabileceksiniz. Yeni MIUI güncellemesi ile hayatımıza giren en ilgi çekici özellik kuşkusuz modem modu olacak. Xiaomi kullanıcıları sahip oldukları USB-C‘den Ethernet kablosuna dönüştüren adaptör ile telefonlarına kablolu internet bağlayabilecek. Aynı zamanda modem modu sayesinde bu interneti başka cihazlarla paylaşabilecek. Android 12 tabanlı olması beklenen MIUI 13.5, hali hazırda 13’e sahip olan tüm telefonlar için yayınlanacak. Aynı zamanda bazı modeller 13‘ü atlayarak direkt bu sürüme güncellenecek. Yine de bazı cihazların sistem gereksinimleri nedeniyle programın dışında bırakılması oldukça yüksek bir ihtimal.

What’s your Reaction?
20
5
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir