Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Xiaomi’nin Yeni Sistemi HyperOS 2024’te Geliyor!

Xiaomi’nin Yeni Sistemi HyperOS 2024’te Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
84 0
xiaomi-hyperos

GSMChina, Xiaomi‘nin yeni işletim sistemi HyperOS’un küresel lansmanı hakkında daha fazla ayrıntı yayınladı. Siteye göre, şirketin cep telefonlarının küresel sürümleri işletim sistemini 2024’ün ilk çeyreğinde güncelleme olarak almaya başlayacak. İşte ayrıntılar.

Şimdilik, belirli bir tarih üretici tarafından onaylanmadı ve bazı bölgelerin platformu daha sonraki bir tarihte indirme seçeneğine sahip olması muhtemel.

Ekim 2023’te yeniden modellenmiş bir arayüz ve yapay zeka (AI) özellikleriyle tanıtılan HyperOS platformu, markanın şu anda Android için kullandığı MIUI’nin yerini kademeli olarak alacak.

xiaomi-hyperos

HyperOS’un akıllı ev cihazları ve hatta araçlarla birlikte diğer elektronik cihazlarda da kullanılması bekleniyor. Şu an için bu ekosistemin oluşturulması ve platformun akıllı telefonlar dışındaki ürünlere gelmesi konusunda herhangi bir detay bulunmuyor.

Raporda ayrıca HyperOS güncellemesi garanti edilen ilk Xiaomi cep telefonlarının bir listesi de yer alıyor. Tümü son iki yıl içinde piyasaya sürüldü ve yalnızca markanın ana cep telefonu ailesinin bir parçası – yani şimdilik Redmi veya Poco yan kuruluşlarından hiçbir model yok.

HyperOS’a güncellenecek cihazlar

Xiaomi 13
Xiaomi 13 Pro
Xiaomi 13 Ultra
Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T
Xiaomi 12T Pro
Xiaomi 12T
Xiaomi 11T
Xiaomi Pad 6

Yukarıdaki listeye ek olarak, yakın zamanda piyasaya sürülen Xiaomi 14 serisi de HyperOS özelliğine sahip olacak. Model halihazırda Çin’de satışta, ancak henüz küresel olarak piyasaya sürülmedi ve birkaç ay boyunca diğer ülkelere gelmesi beklenmiyor.

İlginizi çekebilir; OpenAI, GPT-4 Turbo’yu Kullanıma Sunuyor

Ancak bu durumda işletim sistemi, 2024 yılında sunulacak ve satılacak bir sonraki üst düzey Xiaomi cep telefonlarına yansıtılması gereken bir hareketle standart olarak gelecek.

HyperOS açık kaynak kodlu ve pazar liderleri Qualcomm ve MediaTek’in çipleri de dahil olmak üzere 200’den fazla işlemci platformuyla uyumlu olacak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir