Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yahoo News uygulamasına yapay zeka özelliği geliyor

Yahoo News uygulamasına yapay zeka özelliği geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
54 0
yahoo-news

Yahoo, Haberler uygulaması için yapay zeka kullanacak. Bu sayede haber akışı kişiselleştirilecek ve haberlerin yapay zeka tarafından oluşturulan özetleri yayınlanacak.

Yahoo News uygulaması, kullanıcıların ilgilendikleri konuları ve medyayı seçmelerine olanak tanıyor ve ardından algoritmalara dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir haber seçimi yapılıyor. Kullanıcılar bir habere tıkladıklarında, ilk olarak önemli noktaların yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir özeti gösteriliyor. Yahoo’ya göre kullanıcılar ayrıca belirli anahtar kelimeleri ve yayıncıları engelleyebiliyor ve bu kelimelerin geçtiği ya da bu yayıncılara ait gönderiler artık özette görünmüyor.

İlginizi çekebilir; Yaz aylarında buz gibi çalışan MSI RTX 4060 hazır sistem

Buna ek olarak, başlıkları ‘clickbait’ olarak işaretleyebilirler, bunun ardından yapay zeka yeni bir başlık bulur. Uygulama şimdilik sadece ABD’deki Android ve iOS kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Yapay zeka, Instagram’ın kurucularının benzer bir haber hizmeti olan Artifact’ın teknolojisini kullanıyor. Bu hizmet bu yılın başlarında sona erdi ve ardından Yahoo bu start-up’ı satın aldı.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir