Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 500 TL Altı Oyuncu Kulaklığı Önerleri

500 TL Altı Oyuncu Kulaklığı Önerleri

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 6 dk okuma süresi
77 0

Aslında bir oyuncu için Mouse ne kadar önemliyse oyuncu kulaklığı da o kadar öneme sahip bir ekipmandır. Günümüzde oldukça popüler olan nişancı oyunlarında kulaklığın önemi oldukça fazladır. Sizler için 500TL bütçeye kadar 5 tane oyuncu kulaklığı önersin de bulunduk.

Gamepower Magnus v2 (150 TL)

Bu ürün düşük bütçesi olan arkadaşlarımız için ilk tavsiyemizdir. Türkiye pazarına uzun süre önce katılan Gamepower markasının Magnus ürünü 50 mm ses sürücüsüne sahiptir. Sürücü ölçüleri hoparlör kalitesi değerlendirmenizde yardımcı olabilir ancak oyuncu kulaklıklarının uzun süre kullanıldığını düşünürsek kulaklığın pet (sünger) kalitesi de oldukça önemlidir. Bu ürün ise giriş seviyesi diğer ürünlere baktığımızda malzeme kalitesi ve sürücü kalitesi bakımından daha iyi seviyede bulunmaktadır. Mikrofon konusunda ise dip ses olmadan net bir ses vermektedir. Mikrofonun uzun ve esnek olması da kırılma konusunda bir önlem olmasıyla beraber kısa olan mikrofonlara göre daha iyi ses iletilmesine yardımcı olur. Ürünü 120-150 TL arasında alabilirsiniz.

James Donkey 710 (200 TL)

Ülkemizde SSD satışları ile adını duyuran James Donkey markasının 700 serisinden 710 kulaklığı listemizin 2’inci sırasında kendine yer buluyor. Bu ürün özellikle pet kalitesi ile öne çıkmaktadır. Sahip olduğu petler kulağınızı tamamen kapatıp adeta dış dünya ile bağlantınızı kesmektedir. Uzun süreli kullanımlarda kulaklarınız da ağrıtmaz. Bu ürün 50mm ses sürücüsüne ve Neodymium Mıknatısa sahiptir. Tiz ağırlık bir kulaklıktır eğer bu kulaklıktan yüksek bas kalitesi bekliyorsanız beklentinizin altında kalabilir. Kulaklığın bu fiyat aralığında 7.1 Surround Ses özelliğinin olması da önemli bir özellik. Kablo ve mikrofon kalitesi bakımından fiyatına göre oldukça iyi bir kaliteye sahiptir. Ürünü 150-200 TL arasında alabilirsiniz.

James Donkey 712 (350 TL)

Listemizin 3’üncü sırasında kendine yer bulan James Donkey 712 modeli 700 serisinin en tepesinde bulunuyor. Bu kulaklık 50mm ses sürücüsüne sahip ve bas yoğunluğu James Donkey 710 ‘dan çok daha iyi. Tasarım olarak sahip olduğu RGB şerit ve genel yapısı haliyle 700 serisin en yakışıklısı olduğunu söyleyebiliriz. 7.1 Surround ses sistemi bu kulaklıkta da bulunurken bu kulaklıkta özel olarak bir kontrol kartı gelmektedir. Kontrol kartı sayesinde RGB’leri kontrol edebilir gerektiği durumlarda mikrofonu kapatabilir ve daha birçok özelliği ses kartının üzerinden kontrol edebilirsiniz. Kulak petleri konusunda kulağınızı tamamen kapatması sayesinde uzun süreli kullanımda siz bir sorun çıkarmayacağını söyleyebilirim. Ürünü 250-350 TL arasında satın alabilirsiniz.

James Donkey 008 (450 TL)

Listemizin 4’üncü sırasında tasarımıyla kendini diğer oyuncu kulaklıklarından ayrılan James Donkey markasının amiral gemisi James Donkey 008 bulunmakta. Bu kulaklıkta üst düzey bir kulaklıktan beklediğiniz her şeyi olabilecek en uygun fiyatta bulabilirsiniz. Belki de ilk olarak anlatmaya bu kulaklığın sahip olduğu petlerin ses yalıtımından başlamalıyız. Bu petler yalıtım konusundan oldukça başarılı ki muhtemelen orta seviye bir ses ile müzik dinlerken dış dünyadan kopabilirsiniz. Katlanabilir olması kolayca taşımanıza yardımcı olurken aynı zamanda kırılmaması içinde önemli. Sahip olduğu 53 mm ses sürücü sayesinde hem müzik hem de oyun konusunda sizi tatmin edeceğine emin olabilirsiniz. 7.1 Surround ses sistemi bu kulaklıkta da bulunurken 53 mm ses sürücüsü sayesinde adete bir üst seviyeye taşınmış. Mikrofon kalitesi konusunda sesinizi oldukça iyi aktaran bir mikrofona sahip. Buraya kadar saydığım bütün ürünlerin kablosu plastik yapıdayken bu ürün üst düzey kulaklıklardaki gibi örgü yapıda bir kabloya sahip. Ürünü 350-450 TL arasına alabilirsiniz.

Corsair HS50 Pro (500 TL)

Bizleri son sırada Corsair HS50 Pro modeli karşılıyor. Bu kulaklığı diğer kulaklıklardan ayıran en önemli özelliği aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunmasıdır. 50 mm ses sürücüsüne sahip olan Corsair HS50 Pro üst ve orta seviye arasında sıkışıp kalmış bir ürün. Sizlere kaliteli bir müzik keyfi yaşatırken aynı zamandan oyun konusunda da yeterli performansı göstermekte. Diğer oyuncu kulaklıklarına göre daha sade ve şık bir tasarıma sahip olan HS50 Pro modeli RGB sevmeyenler için doğru seçim olabilir. Kulaklığın sahip olduğu mikrofon çıkarılabiliyor ya da kulaklığın üzerinden mikrofonu kapata biliyorsunuz. Corsair kulaklıklarında kullandığı kaliteli malzemelerle kendini ispatlamış ve oyuncuların güvenini kazanan bir marka olmuştur. Ürünü 400-500TL arasında satın alabilirsiniz.

What’s your Reaction?
14
0
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir