Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Acun Ilıcalı FM Oyununu Abarttı! İngiltere’den Sonra İrlanda Premier Liginden de Bir Futbol Takımı Aldı

Acun Ilıcalı FM Oyununu Abarttı! İngiltere’den Sonra İrlanda Premier Liginden de Bir Futbol Takımı Aldı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
57 0
acun

Geçen yıl İngiltere Championchip liginin köklü takımlarından birini alarak kulüp başkanı olmaz hayalini gerçekleştiren Acun Ilıcalı, bu kez de İrlanda Premier liginde 6. sırada yer alan Shelbourne FC takımını satın aldı.

Futbol dünyası gündemini sarsan satın almada Acun, takımın çoğunluk hisselerini satın alarak söz sahibi olma hakkını kazandı. İrlanda futbolunda önemli bir takım olan ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren Shelbourne FC,1985 yılında kuruldu.

ılıcalı

Önce Hollanda, Sonra İngiltere

Birkaç yıl önce Hollanda Eredevise takımlarından Fortuna Sittard kulübünü satın alan ancak beklediği yükselişi bulamadığı için takımı bırakan Ilıcalı, yönünü İngiltere’ye çevirmişti. Birçok futbol yorumcusu tarafından adeta Futbol Manager oyununu canlı oynuyor dedirten Acun, bu kez de İrlanda’nın marka takımlarından birini satın aldı.

Yeni takımıyla Avrupa kupalarında boy göstermeyi amaçlayan Acun Ilıcalının takımı Shelbourne FC devam eden ligde 6. sırada yer alıyor. Acun yeni takımında yetiştireceği genç futbolcuları, dünya pazarına çıkarmayı hedefliyor.

What’s your Reaction?
16
2
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir