Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AirPods Pro 2 İçin Yeni Teknik Özellikler İddiası Ortaya Atıldı!

AirPods Pro 2 İçin Yeni Teknik Özellikler İddiası Ortaya Atıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
90 0

Apple’ın 2022 de gelecek muhtemel ürünlerinden birisi olan AirPods Pro 2 için yeni iddialar ortaya çıktı. Yılın dördüncü çeyreğinde iPhone 14 ailesiyle beraber karşımıza çıkması ön görülen bu ürün hakkında MingChi Kuo tarafından ortaya atılan iddia ise; Apple Lossless (ALAC) desteğine sahip olaması.

Bu desteği sayesinde Apple Music’inkayıpsız” şarkıları bir seviyeye kadar dinlenebilecek, böylelikle mevcut AirPods’lara oranla daha fazla detay ve bağlı olarak daha fazla keyif alınabilecek. Ayrıca bu destek ile yetinmeyip; özel olarak yüksek ses kalitesi verecek sürücüler üzerine kurulacağı düşünülen ürün, yerini alacağı AirPods Pro gibi ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de kesin olarak sahip olacak. Biliyorsunuz ki Apple gürültü engelleme konusunda iddialı bir markadır. Bakalım AirPods Pro 2 gürültü engelleme sistemi nasıl bir düzeyde olacak merak konusu.

Bir diğer iddiaların arasında olan özellik ise şarj özellikli haznesi ses çıkarabilmesi. Apple bunu yapmasındaki amacıysa; haznenin yeri kaybedildiği zaman kolay şekilde tespit edebilmek. MagSafe kablosuz şarj destekli hazinenin üzerinde elbette hoparlör delikleri olacak.

2022′de  pazara sürülmesi beklenilen AirPods Pro 2 birtakım sağlık özelliklerine de sahip olması bekleniliyor. Yani bu da şu demek oluyor: Kablosuz kulaklık, kulaktan bazı bedensel verileri alabilecek sensörlerin konumlandırılacağı iddiası mevcut. Bazı kaynaklara göreyse bu sağlık özelliğin kulak üzerinden sıcaklık ölçebileceği yönünde olması gibi bir iddia ortaya atılmakta.

What’s your Reaction?
0
5
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir