Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. 2021’in En Çok Oynanan Oyunları

2021’in En Çok Oynanan Oyunları

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
67 0

Özellikle pandemi döneminde oyunlara olan ilginin artması ile oyun sektörü çok ciddi durumda gelişti. Bilgisayar oyunlarına olan ilgi ve oyun satışlarının artmaya başladığı 2020 yılında oyunlara karşı artan yoğun ilgi 2021 yılında da özellikle bazı oyunlara karşı devam etti.

2021 yılında korku, strateji, hayatta kalma ve nişancı oyunları gibi birçok oyun vakit geçirilebilmesi açısından büyük bir ilgi toplayarak çok sayıda oyunculara ulaştı. Örneğin mevcut oyuncu sayısı 998.070 gibi oldukça yüksek bir rakama sahip olan Counter-Strike: Global Offensive, 97 metacritic değerindeki Grand Theft Auto V ve güncel oyuncu sayısı 588.783 kişiye ulaşmış Dota 2 gibi…

Sizler için derlediğimiz 2021 yılının en çok oynanan oyunları ise şu şekilde;

İşte 2021 yılının en çok oynanan oyunları…

  1. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

  Gerçek dünyadaki terörle mücadele organizasyonlarından ilham almış bir oyun olan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Metacritic’de 79 puana sahip olan oyun Steam’e ait listede en çok oyuncuya sahip olan oyunlar arasında yer alıyor.

  1. Counter-Strike: Global Offensive

  Senelerdir zirvelerde gördüğümüz, büyük küçük pek çok oyuncunun kütüphanesinde yer alan Counter-Strike: Global Offensive, namı diğer CS-GO 2021 yılında da en çok tercih edilenler arasında.

  1. Dota 2

  Asıl amaç; iki tarafın birbirinin ana binalarını yok edebilmesi olan oyun Dota 2 de yine 2021’in çok tercih edilenlerinden biri.

  1. GTA 5

  Yılların efsanevi serisi Grand Theft Auto 2021 yılında da en fazla oyuncu sayısına sahip oyunlardan biri arasında.

  1. Valorant

  Team Fortress 2’de olduğu gibi belirli karakter özellikleri sunan ve Riot Games yapımı taktiksel bir FPS oyunu olan Valorant sıkça adını duyabileceğiniz,  2021’de de oldukça ilgi gören oyunlar arasında.

  1. Rust

  İngiliz menşeli ve 2018 çıkışlı bir oyunu olan Rust sevilen konsepte sahip oyunlar arasında. Hayatta kalma konseptine sahip Rust için PUBG ve Don’t Starve karışımı demek yanlış olmaz.

  1. Cyberpunk 2077

  2020’nin merakla beklenen hatta çıkışıyla Steam‘in çöküşüne neden olmuştu. Her ne kadar oyunun beklentileri karşılayıp karşılamadığı konusunda pek çok tartışma gündeme gelmiş olsa da, Cyberpunk 2020, hala ilgi gören oyunlardan biri.

  1. Amoung Us

  Among Us kısa tanımıyla Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu. 2020’nin sonlarına doğru daha yoğun ilgi gördü.

  What’s your Reaction?
  12
  3
  0
  0

  İlgili Yazılar

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir