Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Android 13 İşletim Sisteminin Bazı Detayları Çıkmaya Başladı!

Android 13 İşletim Sisteminin Bazı Detayları Çıkmaya Başladı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
48 0

En son Android 12 Go ile gündeme gelen şirket, Android 12 işletim sisteminin yenisi olan Android 13 ile gündemde. Ufak tefek detayları ortaya çıkan Android 13 işletim sistemi yeni ve çok fazla özelliklere sahip olacak.

Bu özelliklerden bir tanesi de Bluetooth LE Audio desteğine sahip olması. LE Audio gelişmiş ses deneyimi, düşük güç tüketimi, çoklu akış ses desteği, birden fazla sesi sınırsız sayıda ses cihazına aktarma gibi özelikleri ile kullanıcının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.  Sadece bunlarla yetinmeyip Bluetooth LE Audio’nun Android 13 için sağladığı imkanlardan birisi de; kablosuz kulaklıklara getireceği avantajlar.

Android’in yeni sürümünde en çarpıcı özelliklerinden bir diğeri ise dil konusundaki yenilik. Android 13 Panlingual adıyla kullanılan bir dil üzerinde çalışıyor. Yani bu özellikle sistemin dili ne olursa olsun farklı uygulamalarda farklı dil seçenekleri kullanabileceksiniz. Google, birden fazla dil kullanımı yapan kişileri düşünerek bunun için “Ayarlar” bölümünde özel bir menü konulup böylelikle her uygulamaya teker teker dil belirleme imkanı sunacak.

Henüz çıkış tarihi tam bir netlik kazanmayan ve tiramisu olarak adlandırılması beklenen Android 13 T için daha uzun bir süre bekleyeceğiz gibi duruyor. Başta dil konusunda olmak üzere yeni özellikleri ile bizleri cezbeden işletim sisteminin alınan ilk haberleri oldukça olumlu.

Çıkması beklenilen Android 13 işletim sisteminin hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

What’s your Reaction?
15
6
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir