Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tasarımı ve Başlıca Özellikleriyle Dikkatleri Çeken Oppo Air Glass

Tasarımı ve Başlıca Özellikleriyle Dikkatleri Çeken Oppo Air Glass

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
74 0

Oppo 2022’de satışa çıkaracak olan Oppo Air Glass gözlüğünü tanıttı! Biliyorsunuz ki son dönemlerde Metaverse kavramı hayatımıza girmiş bulunmakta. Bu kavramın olmazsa olmazı gözlükler olacak. Bu yüzden teknoloji şirketleri giyilebilir teknolojide gözlüklere yatırım yapmaya başladı bile. O şirketlerden bir tanesi de Oppo.

Metaverse kavramı ile farklı arayışlara giren şirketler Artırılmış Gerçeklik (AR) cihazları üzerinde çok çalışmakta. Oppo, Spark Mikro Projektör‘e sahip ve gelecek yılın başlarında satışa çıkartacağı beklenilen Air Glass gözlüğünün özellikleri ile bekleyenlerini heyecanlandırdı. Ürünün özellikleri ise şu şekilde olacak:

Tek camlı dalga kılavuz tasarımına sahip olan cihaz yardımcı gerçeklik olarak tanımlanmakta. Bu tanım doğrultusunda gözlük 3D olarak değil 2D olarak kullanıcıya bilgi vermekte. Tıpkı Google’ın geliştirdiği Google Glass gibi diyebiliriz. Oppo’nun başkan yardımcısı ve araştırma anstitüsü başkanı Levin Liu, cihaz hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada, “OPPO uzun süredir XR/ Extended Reality (Genişletilmiş Gerçeklik) imkanları üzerine araştırmalar yapıyor. Şimdi ise Air Glass ile tüketicilerin gerçekten erişebileceği bir akıllı gözlük geliştirdik. Fütüristik tasarımından da anlaşılacağı gibi, OPPO Air Glass, bilgileri görüntüleme ve kullanma şeklimizde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Kullanımı kolay ekranı, ihtiyacımız olan önemli mesajları gözümüzün önüne getiriyor. OPPO Air Glass ile dünya bir daha asla aynı görünmeyecek.” sözlerini sarf ederek Air Glass’ın  tasarımı ve sunacağı imkalardan bahsetmekte. Oppo Air Glass, çerçevenin sağ tarafına manyetik olarak oturan ek bir cam çerçeve şeklinde dizayn edilmiş görünüyor. Minimalist tasarımı ile 30 gram ağırlığında olacak ürün iki farklı çerçeve yani gümüş yarım çerçeve ve siyah tam çerçeve olmak üzere kullanıcının karşısına çıkacak. Hatta ürün standart gözlüklere monte edilebilecek manyetik bağlantı noktasına da sahip. İşlemci tarafında ise Qualcomm Snapdragon 4100 işlemciye sahip olacak. gözlüğün 3 saat aktif kullanıma ve 40 saat durağan beklemede kalabileceğini söylentiler arasında. Ürünün bir diğer özelliği ise; Oppo’nun ColorOS 11 veya üzeri bir sürümünü çalıştıran bir akıllı telefon ile bağlantı kurabiliyor. Son olarak: Oppo Air Glass dört sezgisel etkileşim yöntemini destekleyen (Dokunma, ses, el ve kafa hareketleri) yapıya sahip ve 640×480 piksel çözünürlükle 1.400 nit’lik bir parlaklık sunmakta.

What’s your Reaction?
11
10
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir