Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Android 15 gelişmiş bir masaüstü modu ile gelebilir

Android 15 gelişmiş bir masaüstü modu ile gelebilir

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
118 0
android 15

Teknoloji devi Google, Android işletim sisteminin masaüstü modunu 2019 yılında Android 10 ile tanıtmıştı. Lakin söz konusu bu mod, sadece geliştiriciler için tasarlanmıştı. Yakın zamanda bu özelliği ek kontrollerle geliştiren Google, Android 15 ile kullanıcılar için daha kullanışlı bir masaüstü modunu yayınlayabilir. İşte detaylar

Android 15, daha efektif bir kullanım sunmak adına gelişmiş bir masaüstü modu içerebilir. Zira Google, 2022’de masaüstü modunu geliştirmeye odaklanmıştı ve Android 14’e yapılan son güncelleme bu özelliğe dikkat çekiyor.

Android Authority, en son Android 14 QPR3 Beta 2.1 güncellemesinin daha optimize bir masaüstü deneyimi sunduğunu bildirdi. Ancak gelişmiş masaüstü modu için Google, kullanıcıların halen biraz daha beklemesini istiyor. Aynı zamanda, Android’in bu özelliği gelişmiş bir pencere yönetim sistemi içerecek.

masaüstü modu

Gelişmiş pencere yönetimi

Kullanıcılar artık uygulama pencerelerini serbestçe yeniden boyutlandırabiliyor ve taşıyabiliyor, bu da modu masaüstü ortamına benzetiyor. Pencereler ayrıca ekranın herhangi bir kenarına sürüklenebiliyor ve Windows‘taki Snap özelliğine benzer şekilde uygulamaları ekranda düzenlemek için ek bir seçenek sunuyor. Tam ekran Android uygulamaları artık pencereyi tam ekran, bölünmüş ekran veya serbest form modunda açmaya izin veriyor.

Geliştirilmiş masaüstü modu, telefonlarını geçici bir bilgisayar olarak kullanmak isteyen kullanıcıların ilgisini çekebilir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Android 15 kayda değer yenilikler getirebilecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir