Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, 7 Mayıs’ta “Let Loose” etkinliğiyle yeni iPad’lerini tanıtacak

Apple, 7 Mayıs’ta “Let Loose” etkinliğiyle yeni iPad’lerini tanıtacak

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
109 0
apple

Apple, 7 Mayıs günü Türkiye saatiyle 17.00’de özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. “Let Loose” sloganıyla duyurulan etkinlik, Türkçe’ye “Özgür Bırak” ya da “Serbest Bırak” olarak çevrilebilir. Davetiye görselinde Apple Pencil’in bulunması, bu etkinliğin odağının yeni iPad’ler olduğunu gösteriyor

Etkinlik, apple.com ve Youtube üzerinden sanal olarak yayınlanacak. Bu etkinlikte, Apple’ın 2024 iPad Pro ve iPad Air modellerini tanıtması bekleniyor. Ayrıca, güncellenmiş Apple Pencil ve Magic Keyboard da duyurulacak ürünler arasında yer alıyor.

2024 iPad Pro’ların, M3 çipine, OLED ekrana, daha ince bir gövdeye ve çerçeveye sahip olması bekleniyor. Ayrıca, yatay yönlü kamera ve MagSafe kablosuz şarj özelliğinin de eklenmesi bekleniyor.

apple

Etkinlikte ayrıca, 12.9 inç büyüklüğünde daha büyük ekrana sahip yenilenmiş iPad Air’lerin de tanıtılması bekleniyor. M2 işlemcisiyle güçlenecek olan iPad Air, yatay yönlü kamera gibi iPad Pro’nun özelliklerine sahip olacak.

Yeni Magic Keyboard, alüminyum gövde ve daha büyük bir trackpad ile tanıtılacak. Apple Pencil ise yeni eklenen sıkıştırma jestiyle yeni özellikler kazanacak.

Apple’ın son olarak Ekim 2022 ve Mart 2022’de güncellediği iPad Pro ve iPad Air modelleri, bu yeni etkinlikle uzun bir aradan sonra güncellenecek. Dolayısıyla, Apple’ın tabletlerine ekleyeceği yeni teknolojiler ve gelişmeler merakla bekleniyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir