Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, Mac Studio İsimli Yeni Bir Mac Üzerinde Çalışıyor

Apple, Mac Studio İsimli Yeni Bir Mac Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
66 0

Apple hakkında yeni çıkan raporlarına göre Mac Studio isimli yeni bir Mac üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalıştığı bu cihaz Mac Mini ile Mac Pro arasında konumlanacak.

Tüm dünyaya başarıları ile adını duyurmuş olan Apple, bizlere sunduğu teknolojisi, çipleri, bilgisayar ve telefonları gibi birçok teknolojik aletleri ile sevilen bir marka olarak dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Bilgisayar konusunda özellikle Mac serisiyle birlikte diğer üreticilerin önüne geçmeyi başarıyor. Bir çok özelliği ile birlikte profesyonel kullanıcılar için sunduğu bilgisayarları tercih edilenler arasında. Ortaya çıkan iddiaya göre Mac serisine bir cihaz daha eklenecek. Bu cihazın ismi ise Mac Studio olacak.

Apple, Mac Studio adı ile Mac serisine bir cihaz daha ekleyecek!  

Şirketin Silicon işlemcileri sayesinde bilgisayarlarını Intel işlemcilerden büyük oranda uzaklaştırmıştı. Ardından birçok yeni Mac cihaz kullanıcıların karşısına çıkardı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise Apple, bu değişim sırasında seriye yeni bir model daha ekleyecek. Bu modelin ismi ise iddialara göre Mac Studio olacak.

Mac Pro ile Mac Mini arasında konumlanacak olan Mac Studio, M1 Max işlemcisine ve M1 Max’ten daha güçlü bir işlemciyle bizlerin karşısına çıkacak. Cihazın tasarımı Mac Mini’ye büyük oranda benzeyecek. Bu sayede güçlü cihazın bir yerden bir yere taşınması kolay olacak. Bilgisayarın kayıtlardaki kod adı ise J375 olarak biliniyor. Bu sayede Apple Mac Pro’nun Apple Silicon’a geçişini uzatmış olacak. En son ortaya çıkan raporlara göre Apple, bir yıl daha Intel işlemcili Mac Pro bilgisayarını piyasaya sürecek. Mac Studio sayesinde yüksek performans isteyen kullanıcıların bir bölümünü Intel işlemcili Mac Pro almasına gerek kalmayacak.

What’s your Reaction?
18
8
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir