Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonları
  4. »
  5. Apple’ın 5G Anlaşması, iPhone 15 serisini ortaya çıkaracak!

Apple’ın 5G Anlaşması, iPhone 15 serisini ortaya çıkaracak!

Apple, 5G modem projesi için zaman kazanmaya çalışıyor. Qualcomm ile imzalanan çip anlaşması uzatıldı! İşte detaylar

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
114 0
5G

Qualcomm işbirliği ile 2020 yılından bu yana İphone modellerinde 5G çipleri kullanan Apple, şok bir karar ile bu anlaşmayı 2026 yılına kadar ertelemeyi hedefliyor. Bu da Apple’a kendi 5G modem teknolojisini geliştirmek için biraz daha süre tanıyor.

Apple kendi 5G modemlerini kullanmak için biraz daha bekleyecek

Apple, 5G pazarına ilk olarak 2019 yılında Intel ile giriş yapmayı planlarken bu modem anlaşmasını iptal etmişti. Bu girişiminden sonra Qualcomm’un çiplerine yönelen şirket yaklaşık 3 yıl boyunca bu anlaşmayı sürdürdü. Ancak kendi 5G modemlerini de geliştirdiğini bildiğimiz Apple için işler beklenmedik şekilde gitmiş olacak ki Qualcomm, yeni anlaşmayı duyururken, 2024, 2025 ve 2026’da piyasaya sürülecek olan Apple akıllı telefonları için Snapdragon Modem sistemlerini tedarik edeceğini söyledi. İphone 15 serisinde kullanımına kesin gözüyle bakılan Qualcomm çipler, anlaşılan o ki Apple’ın kendi 5G’sini, modem sistemlerine entegre edene kadar sonraki İphone modellerinde de kullanılacak.

Apple

Qualcomm’un çip pazarındaki kazançlı konumunu koruyacak olan bu hamle, ayrıca Apple için işlerin ters gittiğini gözler önüne seriyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Son günlerde Apple denilince merak edilen başlıca unsur tabii ki de iPhone 15 serisinin tanıtılacağı Apple Wonderlust etkinliği. 1 günden daha az bir zaman kalan dev lansmandan anbean haberdar olmak için bizleri takipte kalın!

What’s your Reaction?
8
1
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir