Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ulaşım ve finansal işlemlerin entegrasyonu: Türkiye Kart oldukça geniş kullanım alanı sunuyor!

Ulaşım ve finansal işlemlerin entegrasyonu: Türkiye Kart oldukça geniş kullanım alanı sunuyor!

Ulaşım alanında entegrasyon sağlayan Türkiye Kart için temeller atıldı. Tüm işlemler bir arada!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
95 0
Türkiye Kart

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ulaşım ve finansal hizmetlerden faydalanma imkanı sunan ve Türkiye vatandaşlarının kart kullanımı yaygınlaştırmak amacıyla geniş bir kullanım yelpazesine sahip Türkiye Kart’ın altyapı çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

Türkiye Kart’ın 81 ilde yaygın hale getirilmesi hedefleniyor!

Proje kapsamını değerlendiren Bakan Uraloğlu, şehir içi toplu taşıma hizmetlerinin sunulduğu ulaşım sektöründe, toplumun her kesmi için kolaylık sağlaması hedeflenen projenin ayrıca finansal işlemlerde de para transferi yapabilme olanağı sunacağını belirtti. POS ve ATM cihazlarında kullanılabilecek olan kart; harç ve vergi ödemelerinde, otopark ve taksi ödemeleri ile anlaşmalı iş yerlerinde, yiyecek ve içecek otomatlarında kullanılabilecek.

ulaşım

Türkiye Kart için Konya’da teknik altyapı süreçlerinin tamamlandığı ve İstanbul‘da yeni havalimanı metro hattı entegrasyonunun hazır olduğu belirtildi.

Projenin diğer öncü şehirleri olan Kayseri Büyükşehir, Yozgat ve Gümüşhane Belediyeleri’nde de kartın hayata geçirilmesi hususunda sözleşme sürecinin tamamlandığı duyruldu. Uraloğlu, 2023 yılı sonuna kadar hedeflerinin 6 ilde projeyi devreye sokmak olduğunu belirtirken, TCDD ve TCDD Taşımacılık tarafından işletilen ve halihazırda entegrasyon süreci başlatılan GAZİRAY, BAŞKENTRAY ve İZBAN gibi tüm raylı sistemlerde de Türkiye Kart’ın devreye alınmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

metro

81 ilde yaygın hale getirilmesi hedeflenen Türkiye Kart için PTT, bankalar, devlet kurumları, online kanallar, mobil uygulama ve anlaşmalı iş yerleri üzerinden yükleme işlemleri yapılabilecek.

What’s your Reaction?
8
8
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir