Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonları
  4. »
  5. Apple’dan Alınan iPhone 15 Pro Max, Android Telefon Olarak Geldi!

Apple’dan Alınan iPhone 15 Pro Max, Android Telefon Olarak Geldi!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
159 0
iPhone 15 Pro

Apple’ın iPhone 15 serisinde, gerçekliği doğrulamak adına aldığı filigran sistemi gibi birçok güvenlik önlemine rağmen şaşırtıcı bir şekilde sahte telefon vakaları yaşanıyor. Öyle ki İngiltere’de bir iPhone kullanıcısı, Apple’ın resmi sitesi üzerinden sipariş ettiği iPhone 15 Pro Max’i teslim aldığında gözlerine inanamadı!

Müşteri, sözde iPhone 15 Pro Max’in kutusunu açtıktan sonra tasarımsal olarak birkaç sorunun olduğunu fark etti. Bu bağlamda telefonda bir ekran koruyucusunun takılı olması, siyah alanın OLED olmayacak şekilde aydınlatılması ve ekran gövde oranındaki tutarsızlık gibi parametreler, telefonun orijinal Apple’a ait bir cihaz olmadığını açıkça gözler önüne seriyordu.

Apple

iPhone

Telefonun kurulum süreci de bunu doğrular nitelikteydi. Aynı zamanda; TikTok, Facebook ve YouTube gibi uygulamaların önceden yüklenmiş bir şekilde gelmesi de cabası. Neyse ki, iPhone görünümündeki Android telefon için kullanıcı, Apple kimliğiyle oturum açmadı ve Apple Wallet’ı kurmayarak kişisel verilerini korumuş oldu.

Alıcı, Apple’dan tüm teslimat onay e-postalarını ve teslimat şirketi DPD’den takip ayrıntılarını aldığını bildiriyor. E-ticaret platformları üzerinden telefon satın alırken düşük bir ihtimal olsa da meydana gelebilecek bu olayın, direkt Apple’ın resmi sitesindeki iPhone 15 Pro Max siparişinde görülmesi oldukça anormal. Bu olay üzerine kayıt oluşturan alıcı, şu anda Apple’dan bir geri dönüş bekliyor. Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir