Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PlayStation Portal Erken Erişime Sunuldu

PlayStation Portal Erken Erişime Sunuldu

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
124 0
PlayStation Portal

Sony’nin “uzaktan kontrolcü” olarak nitelendirdiği PlayStation Portal; Nintendo Switch, Steam Deck taşınabilir konsollar gibi bulut oyunculuğu merkeze almıyor. Ancak PlayStation 5 oyuncularının, oyunlarının keyfini taşınabilir formatta çıkarmalarına fırsat veriyor. Bu bağlamda erken erişime sunulan Portal için ilk incelemeler geldi.

PlayStation Portal neler sunuyor?

PlayStation Portal, ekstra bir işlem gücü olmadan PlayStation 5 ile Wi-Fi üzerinden senkronize olarak oyunlarınızı uzaktan oynayabilme imkanı sunuyor. Bu bağlamda çözünürlüğün bozulmaması ve gecikmenin oynanışı etkilememesi adına kararlı bir Wi-Fi ağ bağlantısına sahip olmanız yeterlidir. DualSense denetleyicisinin sunduğu tüm özellikler Portal üzerine aktarılmış. Öyle ki titreşimlerin dokunsal geri bildirimi, uyarlanabilir tetikler, dokunmatik paneldeki dokunmaya eşit derecedeki duyarlılık vb. cihaz üzerinde birebir mevcut.

PlayStation Portal, 60 FPS’de 1080p çözünürlük sunan 8 inç LCD ekrana sahip. Cihaz Bluetooth’u desteklemiyor, bu nedenle bu bağlantıya sahip kulaklıkları ve hatta resmi PlayStation 5 kulaklıkları Pulse’u eşleştirmek mümkün değil. Sony, Portal’ı: “Uzaktan Oynama altyapısı sayesinde hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” şeklinde açıklıyor.

Dünyada 15 Kasım tarihinde satışa sunulacak olan cihazın Türkiye satışı hakkında bir bilgi henüz mevcut değil. Portal’ın yurt dışı satış fiyatı 199 dolar olacak. Peki, siz Sony’nin bu yeni ürünü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, sadece Wi-Fi aracılığıyla oyun aktarmak için gerekliliği var mı? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir