Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dubai Airshow 2023’te Türk Havacılık Sektörünün Parlayan Yıldızları

Dubai Airshow 2023’te Türk Havacılık Sektörünün Parlayan Yıldızları

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
96 0
dubai

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai Airshow 2023, havacılık sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve dünya çapında binlerce ziyaretçiyi ağırlayan bir fuardır. 13 Kasım’da insanlara kapılarını açan bu etkinlik, 95 ülkeden 1400’den fazla katılımcıyı bir araya getiriyor.

Bu yılki fuarın en dikkat çekici yanlarından biri, Türk havacılık endüstrisinin güçlü varlığı. Türkiye, Garanti Kompozit, Keyvan Havacılık, Redstar Havacılık, Pavelsis, Roketsan, Turkish Cargo, Turkish Technic ve Transvaro gibi önde gelen sekiz Türk şirketiyle fuarda boy gösteriyor.

Fuarda sergilenen 180’den fazla ticari, özel ve askeri uçağın yanı sıra, havacılık alanında 300’den fazla konuşmacı yer alıyor. 20 ülkenin kendi platformlarıyla yer aldığı bu etkinlik, en inovatif ürün ve teknolojileri katılımcılara sunuyor. Boeing ve Airbus gibi sektör liderleri de etkinlikte yer alıyor.

türk

Türk şirketleri, etkinlikte en gelişmiş ürünlerini tanıtarak küresel işbirliklerini artırmayı hedefliyor. F 35, F16-60, JF 17 gibi çeşitli uçakların uçuş gösterileri de fuarın heyecan verici unsurlarından. Etkinlik, 17 Kasım’a kadar devam edecek ve ziyaretçilere açık olacak.

Dubai Airshow 2023, Türk havacılık endüstrisinin uluslararası alandaki başarısını ve inovatif yaklaşımlarını sergilemek için mükemmel bir platform sunuyor. Türkiye’nin bu alandaki yükselişi, global pazarda önemli bir rol oynamasını sağlayarak sektördeki etkisini artırıyor.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir