Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple’dan yapay zeka destekli yeni ev robotu yolda!

Apple’dan yapay zeka destekli yeni ev robotu yolda!

Barış Toku Barış Toku - - 2 dk okuma süresi
36 0

İddialara göre Apple, masa üstünde kullanılabilecek Apple Intelligence yapay zeka özelliklerine sahip yeni bir ev robotu geliştiriyor. İşte detaylar…

Apple’ın geçtiğimiz ay Apple Intelligence adı altında duyurduğu yeni yapay zeka özellikleri ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. ABD merkezli teknoloji devinin, Mac iPhone ve iPad modellerinin ardından yeni yapay zeka modeline sahip yeni bir ev ürünü geliştirmeye başladığı söyleniyor.

Apple’ın Yeni Ev Robotu Masa Üstünde Kullanılabilecek

Apple ev robotu

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Mark Gurman’ın açıklamalarına göre, dev şirket bir süredir yeni ev ürünü üzerindeki çalışmalarına hızla devam ediyor. Gurman, Apple’ın yapay zeka özellikleri “Apple Intelligence’a sahip olacak ilk ev ürününün daha önce görmediğimiz yepyeni bir yapıda olacağını söylüyor.

Söylentilere göre, firma masa üstünden kullanılabilecek bir robot geliştiriyor. Söz konusu robotun, sahip olacağı yapay zeka desteği sayesinde evde bulunan diğer akıllı ev aletlerini kontrol edebileceği ve kullanıcıların pek çok sorusuna kolayca yanıt verebileceği belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: Galaxy Unpacked etkinliği için geri sayım başladı! Nasıl izlenir?

Apple’ın geliştirdiği yeni robot hakkında gelen bilgiler bu kadar. Yeni ürünün firma tarafından takip eden yıllarda duyurulması bekleniyor. Gelişmeler için takipte kalın!

Kaynak

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir