Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple’ın Yeni Çıkardığı M1 Pro ve M1 Max Çiplerine Sahip Olacak iMac Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

Apple’ın Yeni Çıkardığı M1 Pro ve M1 Max Çiplerine Sahip Olacak iMac Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
49 0

Her yıl çıkardığı yeni ürünler ile ağızları açık bırakan Apple, üzerinde çalıştığı ve henüz daha piyasaya sürülmemiş olan yeni iMac Pro’nun özellikleri sızdırıldı! Herkes tarafından merak edilen iMac Pro sızdırılan bilgilere göre şu özelliklere sahip olacak;

2022 yılının birinci yarısında çıkması beklenile iMac, Mac modelleri ile benzerlik gösterileceği öne sürülüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde etkinliğinde tanıtılan M1 Pro ve M1 Max yeni çipleriyle donatılacak olan bu ürün, bir ek yapılandırmanın da olacağı söz konusu. Apple iMac Pro’nun 27 inçlik bir mini LED ile çıkarılması da bir diğer söylemler arasında. Tasarımda cihaz 24 inçlik iMac‘e ve Pro Display XDR‘ye benzeyebilir. Hatta 24 inçlik ekrana sahip iMac‘in aksine Apple yeni çıkaracağı iMack Pro’nun siyah çerçeveli olacağı yönündeki söylemlerini de yazmadan geçmeyelim.

16GB bellek ve 512GB depolama alanı bulunacak olan üründe ve diğerlerinde de olduğu gibi HDMI bağlantısı, SD kart yuvası ve birkaç USB-C/Thunderbolt bağlantı girişine sahip olacak. Bir diğer sızıntıların içinde ise üründe Ethernet takviyesinin de olacağı yönünde. Yeni çipleriyle donatılacak olan iMac Pro, Intel tabanlı 27 inç iMac modelleri geride bırakacak gibi duruyor.

Sızan bilgilere bakılarak iMac Pro’nun piyasa değeri ise 2 bin dolar ya da üzerinde bir fiyatla çıkması bekleniyor.

What’s your Reaction?
13
7
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir