Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilim
  4. »
  5. Arabalar Filminin Sevilen Karakteri Gerçeğe Dönüşecek!

Arabalar Filminin Sevilen Karakteri Gerçeğe Dönüşecek!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
115 0

Porsche ve Pixar iş birliği ile arabalar filminin sevilen karakteri Sally gerçeğe dönüşecek. 

Bir zamanların en çok izlenen ve en çok sevilen animasyon filmi Arabalar, Şimşek McQueen karakteri ile yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Güzel ve heyecanlı bir haberle gündeme gelen film yapımcısı olan Pixar’ın otomobil üreticisi Porsche ile sevilen karakterlerden birinin gerçeğe uyarlanması için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Arabalar filmindeki Sally karakteri gerçeğe dönüşecek!

2017 yılında izleyicinin karşısına çıkan animasyon filmi yaklaşık 383,9 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Şimdi ise Arabalar serisinin sevilen karakterlerinden Sally, Porsche ve Pixar iş birliği ile gerçeğe dönüşüyor. Filmde 2002 model 911 Carrera olarak karşımıza çıkan Sally, son dönemde dünya gündemini bir hayli meşgul eden bir olaydan mağdur olan insanlara karşı yardım amaçlı üretmeye hazırlanıyor.

Bu iş birliği ile Sally karakterine  modern bir görünüm kazandırılması planlanıyor. Yalnızca bir adet üretilecek olan araba daha sonra açık artırmaya sunulacak. Satıştan elde edilen gelir ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Bürosu (BMMYK) aracılığıyla Ukrayna’da savaş mağduru insanlara ve Girls Inc kuruluşuna bağışlanacağı duyuruldu.

Porsche ve Pixar, Sally’yi gerçeğe uyarlayabilmek için yoğun bir çaba içerisine girdiler bile… Bu kapsamda özel rozetler, jantlar, gümüş kaplama ve hatta karakterle özdeşleşen dövmenin de kullanılması bekleniyor. Son olarak Porsche, projenin tamamlanmasının ardından en yakın tarihte Sotheby’s tarafından açık artırmaya çıkarılacağını söyledi. 

What’s your Reaction?
6
5
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir