Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ford, Elektrikli Otomobil Çıkarmaya Hazırlanıyor

Ford, Elektrikli Otomobil Çıkarmaya Hazırlanıyor

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
46 0

Dünyaca ünlü otomobil markası Ford, yapılan açıklamaya göre Avrupa için 7 yeni elektrikli otomobil çıkarmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en iyi otomobil markaları arasında olan Ford, her segmentten otomobili bünyesinde barındırıyor. Ve böylelikle çok seviliyor ve satış rekorları kırabiliyor. 

Elektrikli otomobil sektörü her geçen gün büyümekte. Çoğu marka 2030 yılından itibaren sadece elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı. Şimdi de Ford’dan yeni bir açıklama geldi. Ford, Avrupa’da 7 yeni elektrikli otomobil tanıtacağını duyurdu.

Ford, Avrupa’da 7 yeni elektrikli otomobil tanıtacak!

Geçtiğimiz günlerde Avrupa için 2 milyar dolarlık bir yatırım paketi açıklayan şirket,  bugün yaptığı toplantıyla birlikte bu yatırımın yeni bir parçasını duyurdu. Yapılan açıklamada şirketin Avrupa’da 7 yeni elektrikli otomobil piyasaya süreceği belirtildi. Ayrıca şirket, 2026 yılına kadar kıtada 600 binden fazla elektrikli otomobil satmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ford, şirketi elektrikli otomobiller ve fosil yakıtlarla çalışan otomobiller olarak ikiye ayırmıştı. Şirketin ikiye ayrılmasından sonra daha iyi bir şekilde elektrikli otomobil üretebilecek. Ayrıca bu ikiye ayrılma 2030 yılına kadar satışların yarısının elektrikli otomobillerden oluşması amacıyla gerçekleştirildi.

Buna ek olarak Ford, geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Köln kentinde 1 milyar dolar yatırım ile yeni bir üretim hattı kuracağını açıklamıştı. Şirket, bu hat sayesinde altı yılda 1.2 milyon adet elektrikli otomobil üretmeyi hedefliyor. Yapılan açıklamalarda şirketin elektrikli hafif ticari otomobillerinin de Avrupa’da üretileceğini söyledi.

Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley, yaptığı açıklamada şu sözlere değindi: “Bu yeni Ford elektrikli araçları, markamızın Avrupa’daki toplam dönüşümünden daha az olmayan bir şeyin işaretini veriyor – bağlı bir dünya için optimize edilmiş yeni nesil sıfır emisyonlu araçlar, müşterilerimize gerçekten olağanüstü kullanıcı deneyimleri sunacak.”

Ayrıca şirket, önümüzdeki yıl SK On Co ile Türkiye’de bir batarya fabrikası kurmayı hedefliyor. Bu hamleler sayesinde şirketin elektrikli otomobillere olan geçişi hızlanacak. 

What’s your Reaction?
7
7
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir