Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Gelen Güncelleme ile İPhone Cihazlarına Yaklaşık 40 Yeni Emoji Geldi!

Yeni Gelen Güncelleme ile İPhone Cihazlarına Yaklaşık 40 Yeni Emoji Geldi!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
169 0

Dün akşam saatleri itibari ile Apple beklenen yazılım güncellemesini yayınlanmasıyla birlikte milyonlarca İphone cihazlarına yeni emojiler geldi. İşte haberin detayları…

Haftalardır beklenen iOS 15.4 güncellemesi nihayet yayınlandı. Belli başlı modeller için yayınlanan güncelleme piyasaya çıkarak çok sayıda yeni özelliği de bünyesinde barındırıyor. Bu yeni özelliklerinden birisi çok sayıda yeni emojileri sunması.

iOS 15.4 Güncellemesi ile İPhone Cihazlarına Yaklaşık 40 Farklı Yeni Emoji Geldi!

iOS 15.4 güncellemesini cihazına yükleyen iPhone kullanıcıları, yaklaşık 40 yeni emoji ile karşılaştı. Farklı varyasyonları da hesaba kattığımızda, güncellemeyi alan akıllı telefonlara eklenen yeni emoji sayısı 120’nin üzerine çıktı.

Daha önceden de iPhone cihazlarına gelecek yeni emojiler internete sızdırılmıştı. Dolayısıyla karşılaşılan emojiler pekte sürpriz olmasa bile kullanıcıları heyecanlandırdı. Bu yeni emojileri kullanmak isteyenler hızlı bir şekilde yeni güncellemeyi cihazlarına yükledi.

iOS 15.4 ile hayatımıza giren yeni emojiler arasında belki de en tartışmalı olanı ve dikkat çekeni, cinsiyetten bağımsız bir emoji oldu. Bu emojinin bir kadın mı yoksa bir erkek mi olduğu anlaşılmıyor. Öte yandan hamile kadın ve hamile erkek emojileri de dikkat topladı. Apple, bu güncelleme ile 7 yeni surat emojisini hayatımıza dahil etti. Bunlar arasında eriyen yüz, selam veren yüz, gözyaşlarını tutan emoji ve noktalı çizgi yüz gibi iletişim sembolleri yer alıyor. Güncellemeyle beraber gelen tüm yeni emojiler ise şunlar:

What’s your Reaction?
8
4
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir