Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 14 Pro Modelin Tasarımı Sızdırıldı!

iPhone 14 Pro Modelin Tasarımı Sızdırıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
55 0

iPhone 14 serisinden sızıntılar gelmeye başladı. Birçok kişi tarafından merakla beklenilen iPhone 14 Pro’nun tasarımı sızdırıldı! Karşınızda haberin tüm detayları…

Apple eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi için detaylar belli olmaya başladı. İlk sızıntılar daha iPhone 13 serisi tanıtımı olmadan yapılmaya başlanmıştı. Yeni çıkacak seride ise en can alıcı tartışma konusu delikli ekran mı yoksa çentik ekran mı kullanılacağı oldu.

Seri hakkında sızıntıyı gerçekleştiren Twitter kullanıcısı iPhone 14 Pro modelinin 3D çizimlerini paylaştı.

Apple her ne kadar geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte uygun fiyatlı  iPhone SE 2022 modeli başta olmak üzere birçok ürününü tanıttı fakat herkes Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisini bekliyor.

iPhone 14 Pro Sızdırılan Tasarımı

Twitter aracılığı ile Joshua Swingle adlı kullanıcı  iPhone 14 Pro modelinin 3D çizimlerini paylaşarak sızıntıyı gerçekleştirdi. Hesabında yaptığı  iPhone 14 Pro modelinin 3D çiziminin paylaşımına göre cihazda çentik tamamen ortadan kalkacak ve hap şeklinde delikli bir ekran tasarımına sahip olacak.

Önceki modellerinden tamamen farklı olarak görünen ses düğme ve kamera kurulumunun tamamen değişeceği görülüyor. Bunun yanı sıra çerçeve kısmında da farklı bir tasarım düşünülüyor. Fakat iPhone 14’ün tanıtım tarihinde hala uzun bir süre olduğu için tasarımda bir değişiklik olması muhtemel görünüyor. iPhone 14 Pro ekran boyutunun ise 6.1 inç büyüklüğünde olması bekleniyor.

İşlemci konusunda iPhone 14 serisinde iki işlemci kullanılacağı sızıntısı da geldi. Bilgilere göre Pro ve Max modellerine A16 Bionic işlemcisi, diğer modellerinde ise A15 Bionic işlemcisi kullanılacak.

What’s your Reaction?
18
8
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir