Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Netflix Şifresini Paylaşan Kişiler Bir Daha Düşünsün! Şirket Şifre Paylaşan Kişilerden Ekstra Ücret Almaya Hazırlanıyor

Netflix Şifresini Paylaşan Kişiler Bir Daha Düşünsün! Şirket Şifre Paylaşan Kişilerden Ekstra Ücret Almaya Hazırlanıyor

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
66 0

Dünyaca ünlü film, dizi platformu olan Netflix, şifresini paylaşan kişilerden ekstra ücret alacak. İşte haberin tüm detayları…

Şifre paylaşımını sona erdirmek isteyen şirket yeni bir uygulama ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Netflix artık aynı evde yaşamayan kişiler ile şifre paylaşımını durduracak. Yayın platformu, farklı kişilere şifre paylaşanlardan ekstra ücret talep edecek özelliği test etmeye başladı bile.

Normalde şirketin hizmet politikasına göre ev dışındaki başka birisi ile şifre paylaşımı yasak. Şirket yıllarca bu kurala göz yummuştu fakat kuralları değiştiriyor. Hesap şifresi paylaşma konusunda nihayet yeni bir karar almaya hazırlanan Netflix, hesaplarını ev dışındaki kişilerle paylaşanlar kullanıcılarından fazla ödeme alacak bir sistem geliştirdi.

Netflix hesap şifresi paylaşma paralı oluyor

Şİmdilik üç ülkede (Şili, Kosta Rika ve Peru) teste başlayan şirket Ekstra üye ekle” özelliğini getiriyor.  Netflix, yeni abonelik sistemiyle birlikte hesap şifrelerinin hem kolay hem de yasal bir şekilde paylaşılmasına izin verecek. Yeni ödeme seçeneği, önümüzdeki birkaç hafta içinde üç ülkede kullanıma sunulacak. Netflix Standart ve Premium planlarına sahip olan müşteriler “Ekstra Üye ekle” özelliği sayesinde birlikte yaşamadıkları en fazla iki kişi için yeni profil oluşturabilecek. Ekstra iki kişinin her biri kendi profili, kişiselleştirilmiş dizi/film önerileri, oturum adı ve şifresi olan yan hesaplar yaratabilecek. Netflix’e göre bu, ayrı hesap açmanın maliyetinden daha ucuz olacak. 

“Standart ve Premium planlarımızla kullanıcıların Netflix hesaplarını paylaşmalarını her zaman kolaylaştırdık. Bunlar son derece popüler olsa da, Netflix’in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda kafa karışıklığı yarattılar. Yeni plan ise tek bir hesabı başka evler arasında paylaşmaya izin verecek.”

Bunun yanı sıra Netflix, mevcut abonelerin kullanıcı profillerini yeni hesaplara aktarmalarını da kolaylaştırmak istiyor. Test ülkesindeki kullanıcılar, hesaplarını paylaştıkları kişilerin profil bilgilerini yeni bir hesaba veya Ekstra Üye alt hesabına aktarmalarına izin verme hakkına sahip olacak.

Hesap şifresi paylaşma konusunda hassas olan şirket bakalım bu uygulaması ile ev dışı hesap şifresinin paylaşımının önüne geçebilecek mi? 

What’s your Reaction?
10
7
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir