Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Artık Windows 11 Üzerinden Telefonlar Kontrol Edilebilecek!

Artık Windows 11 Üzerinden Telefonlar Kontrol Edilebilecek!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
142 0
Windows 11

Windows 11 için yayımlanan KB5023706 kodlu güncelleme, kararlı sürümler için yayınlanarak iPhone sahiplerine büyük bir kolaylık sağladı. Artık kullanıcılar, telefonları ve bilgisayarları arasında bağlantı kurarak iMessage hizmetinden yararlanabilecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bir süre önce iPhone kullanıcılarını heyecanlandıran bir adım attı. Windows 11 için geliştirilen ve KB5023706 kodlu Windows Insider güncellemesi, “Phone Link” (Türkiye’de bilinen adıyla Telefon Bağlantısı) uygulamasını yenileyerek, iMessage’a erişim imkanı sunuyor.

Windows 11 Yeni Özelliğinde Bluetooth Teknolojisi Kullanılacak!

Microsoft, bu yeniliği geçen ay seçili kararlı Windows kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Şimdi ise bu heyecan verici özellik, 85 ülkede daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunuldu. Böylece, iPhone ve Windows PC bağlantısı kurma imkanı çok daha fazla kullanıcıya ulaştı. Mayıs ayının ortasına kadar tüm Windows 11 kullanıcıları, bu işlevsel özelliğe erişebilecekler.

Windows Üzerinden Mesajlaşma, Arama ve Bildirimleri Görme İmkanı Phone Link uygulaması, kısaca iPhone’ların bir Windows bilgisayara bağlanma imkanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, Windows üzerinden iMessage aracılığıyla mesajlaşabilecek, arama yapabilecek ve bilgisayarlarında telefonlarından gelen bildirimleri görebilecekler.

Microsoft, Windows cihazları ile iPhone’ları bağlamak ve iMessage kullanımını sağlamak için Bluetooth teknolojisini kullanıyor. Dolayısıyla, Windows ile çalışan bilgisayarınızın Bluetooth desteği bulunuyorsa, Phone Link uygulamasını sorunsuzca kullanabileceksiniz. Yazılım, kullanıcı dostu bir arayüz sunmaktadır.

What’s your Reaction?
0
0
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir