Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ChatGPT, Android Telefonlarda Google Asistan’ın Yerini Alacak!

ChatGPT, Android Telefonlarda Google Asistan’ın Yerini Alacak!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
58 0
ChatGPT

OpenAI şirketinin popüler sohbet botu ChatGPT, yakın zamanda Android cihazlarda Google Asistan’ın yerini alabilir! İddialara göre, ChatGPT uygulamasının Android telefonlarda varsayılan asistan olarak ayarlanmasına olanak sunulacak. İşte detaylar!

ChatGPT Google Asistan’a rakip oluyor

Geçen yıl OpenAI, ChatGPT’yi bağımsız bir uygulama aracılığıyla Android platformuna resmi olarak getirmişti. Lakin, genel olarak Google Asistan ile karşılaştırıldığında, ChatGPT’yi kullanmak için uygulamayı açmak zorunda olmak, kullanıcıları caydırabilecek bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak bu durum yakın zamanda değişebilir. Raporlara göre OpenAI’ın, ChatGPT uygulamasını Android telefonlarda varsayılan asistan olarak ayarlanmasına olanak tanıyan bir uygulama güncellemesi üzerinde çalışıyor olabileceği ortaya çıktı. Bu bağlamda, ChatGPT’yi Google Asistan yerine kullanmayı tercih eden kullanıcılar, uygulamayı başlatmak veya web sitesine gitmek zorunda kalmadan varsayılan asistanları olarak kullanabilecek.

OpenAI

OpenAI’ın kullandığı LLM’ler sayesinde, ChatGPT’nin sorgular söz konusu olduğunda Google Asistan’a kıyasla şu anda daha üstün olduğu söylenebilir. Ancak Google’ın Gemini yapay zeka modelini tanıtmasıyla birlikte Google Asistan, bir AI merkezine dönüştürülebilir. Aynı zamanda, bu değişiklik kullanıcılara, isterlerse ChatGPT’yi varsayılan asistan olarak kullanma seçeneği sunabilir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir