Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çift Ekranlı Lenovo ThinkBook Plus’ın Görüntüleri Sızdırıldı!

Çift Ekranlı Lenovo ThinkBook Plus’ın Görüntüleri Sızdırıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
75 0

Öncesinde katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar yapan Lenovo, şimdiyse çift ekranlı bir cihaz üretebilmek içi çalışmaları mevcut. Çalışmalarına dair iki ekranlı dizüstü bilgisayarın görüntüleri ortaya çıktı. Görselleri ile dikkatleri çeken Lenovo, tasarımda kendisinden söz ettirmek istediği açık ve net.

Evan Blass bir sızıntı gerçekleştirerek çift ekranlı bu ilginç dizüstü Lenovo ThinkBook Plus’ın resimlerini paylaştı. Paylaşılan resimlerde Lenovo çift ekranı ile harikalar yaratmış gibi görünüyor. Kullanıcıdan kullanıcıya fark eden bilgisayarlar bu tasarımı ile ThinkBook Plus her kesime hitap edecek tarzda bir dizüstü değil. Piyasada birçok çift ekran bulunuyor fakat Lenovo farklı bir adım atarak dikey formdaki ikinci ekranı klavyenin sağ tarafına konumlandıracak gibi görünüyor. Bununla yetinmeyip dikey formatta ve sağ tarafta konumlanan ekran için dizüstüyle beraber gelen birde kalem bulunmakta.

Çizim yapan kullanıcıları düşünen Lenovo, sağ tarafta konumlanan ekranı ve kalemi sayesinde hızlı ve daha kolay çizim yapabilmeyi amaçlamış. Sağ el altında bulunan ikinci bir ekranla çizim yaparak ana geniş açılı ekranda görüntüleyebileceksiniz.

Harman Kardon imzalı ses sistemi taşıyan ve güç tuşuna parmak izi sensörünü entegre eden Lenovo ThinkBook Plus oldukça ince. Bazı giriş çıkış portları arkada olan ürün, ikinci ekrana ek olarak touchpad birimini de eksik etmiyor.

Çıktığında tasarımcıların göz bebeği olacak gibi görünen bu cihaz tabikii de ucuz olması beklenemez…

What’s your Reaction?
8
5
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir