Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Görüntüler Geldi ve TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş Yerlilik Hakkında Yeni Açıklamalarda Bulundu

Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Görüntüler Geldi ve TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş Yerlilik Hakkında Yeni Açıklamalarda Bulundu

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
85 0

Gemlik tesisinde kurulacak olan TOGG’dan yeni görüntüler geldi. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan araç çalışmalara hız kesmeden devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde logosu tanıtılan TOGG’dan yeni görüntüler geldi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu‘nun geliştirdiği yerli otomobilin üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde bir tesis kurulacak. Bu tesisin yapım aşamasıyla ilgili TOGG, resmi Twitter hesabından yeni görüntüler paylaştı. Gemlik’te yapılacaklar tesiste şu ana kadar 14 bin 600 ton çelik montajı, 33 bin metrekare çatı panel montajı yapılmış durumda. Yapım aşamasında olan tesisi hakkında düzenli olarak bizleri bilgilendiren TOGG, yeni bir video paylaşarak 14 bin 600 ton çelik montajı, 33 bin m2 çatı panel montajı ve 19 bin 734 m2 kör kalıp montajını tamamladığımız Gemlik Tesisimizin Boyahane çalışmaları hızlandırılmış videomuzda.” sözleri ile bir video ekledi.

Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gibi köklü ve büyük şirketler tarafından 25 Haziran 2018’de kurulan TOGG2022 yılının sonuna kadar piyasaya ürettiği arabayı sunabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kısa bir süre önce yerlilik açıklamalarında da bulunan TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş: “Otomobilin akıllı cihaz kısmını geliştirmeye başladık. Tedarikçilerimizi seçtik. Tedarikçilerimizi yüzde 75’i ülkemizden. Yüzde 51’lik gerçek anlamda yerlilik sağlayabilecek bir şekilde yolun başından itibaren çalıştık ve bunu hayata geçiriyoruz. Şu an çarpışma testlerini, dayanıklılık testleri, performans testlerini yapıyoruz. Mühendislik geliştirme süreçleri içerisindeki süreçleri adım adım profesyonel bir şekilde uyguluyoruz.” diyerek yerlilik hakkında açıklamada bulundu. Karakaş daha öncesinde “Tedarikçi seçimlerini tamamladık. Toplam 101 tedarikçinin yüzde 75’i yerli ve bunun da çoğunluğu TAYSAD üyesi kuruluşlardan, yüzde 25’i ise tüm dünyadan kuruluşlardan oluşuyor.” açıklamalarında bulunmuştu.

What’s your Reaction?
6
7
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir