Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. COVID-19’u Tespit Edebilen Saat: Samsung Galaxy Watch 5

COVID-19’u Tespit Edebilen Saat: Samsung Galaxy Watch 5

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
63 0

Giyilebilir teknolojide her geçen gün yeni özellikleri ile karşımıza çıkan cihazlar çıkarmakta. Artık bileğimize taktığımız akıllı saat Covid-19’u tespit edebilecek. Samsung’un ürettiği Galaxy Watch 5 ile Covid-19’u tespit edebileceksiniz. İşte haberin tüm detayları…

Geçtiğimiz yıl tanıttığı Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic isimli cihazların ardından Samsung, bu yıl yepyeni bir özellikle Galaxy Watch 5 modellerini karşımıza çıkaracak. Sızıntılar doğrultusunda cihazın önceki modellerine benzemeyen bir özelliği yani Covid-19’u tespit edebildiği öne sürüldü. 

Samsung Galaxy Watch 5, Covid-19 tespiti yapabilecek!

Samsung, alt kısmına konumlandırdığı sensörler ile akıllı saatin güneş ve dış etkenlerin Galaxy Watch 5 ölçümlerini etkilememesini sağlayacak. Ayrıca, egzersiz sırasındaki vücut ısı değişimlerini de algılayabilecek. Bu sayede COVID-19 başta olmak üzere, ateşli hastalıkları erkenden tespit ederek uyarıda bulunabilecek.

Sızıntı kaynakları, Samsung’un yeni akıllı saatinde kullanacağı termometreyi ilerleyen dönemde Galaxy Buds kablosuz kulaklıklarına da eklemeyi planladığını söylüyor. Hatta şirketin, sıcaklık ölçümü için kulak zarından yayılan kızılötesi dalgaları okuyabilen bir sensör teknolojisi kullanacağı belirtiliyor. Akıllı saatin çıkış tarihinin ise tıpkı selefinde olduğu gibi Ağustos ayı civarlarında olacağı söyleniyor.

What’s your Reaction?
15
8
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir