Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Covid Aşısı Mucidi Tür Bilim Adamlarına Karşı Açılan Davada Yeni Gelişmeler

Covid Aşısı Mucidi Tür Bilim Adamlarına Karşı Açılan Davada Yeni Gelişmeler

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
74 0
dava

Günlerdir gündemi hem Türk hem de dünya medyasının takip ettiği Biontek kurucusu Türk bilim adamlarına karşı açılan dava işgal ederken yeni gelişmeler meydana geldi.

Covid 19 salgınına karşı aşı geliştiren Biontek şirketine dava açan iki hukuk firması, müvekkillerinin koronavirüs aşısı olduktan sonra kalıcı sağlık hasarı gördüklerini iddia etmişti. Bu davayı emsal olarak gören yüzlerce kişinin de tazminat talebiyle mahkemeye başvurması sonucunda Biontek şirketi aleyhine dava açıldı.

Almanya’da yaşayan Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e karşı açılan davada davacılar aşının kalp ritimlerinde bozukluk ve beyin sisi gibi sorunlarla karşılaştığı iddia edilmişti.

biontek

Biontek Davası Ertelendi

Almanya’da İlk duruşması dün yapılan davada zarar gördüğünü söyleyen davacılar kişi başı 150 bin Euro tazminat talebinde bulunmuştu. Bugün başlayan duruşmaya davacılar adına katılan avukatın duruşmanın farklı jürilerle yürütülmesi gerektiği yönündeki talepleri sebebiyle daha ileri bir tarihe ertelendi. Yeni duruşma günü ise henüz belirlenmedi.

What’s your Reaction?
18
9
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir