Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bir tek o kalmıştı: Discord yakında reklam göstermeye başlayacak

Bir tek o kalmıştı: Discord yakında reklam göstermeye başlayacak

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
142 0
discord

Popüler sosyal medya platformu Discord, önümüzdeki haftadan itibaren uygulama içi reklamlar göstermeye başlayacak. Bu karar, platformun kurulduğu tarihten bu yana reklam göstermeme konusunda gösterdiği direnişin sonuna gelindiğine işaret ediyor. Söz konusu değişiklik, şirketin Nitro aboneliklerden elde ettiği geliri artırmaya yönelik olabilir. İşte detaylar

Discord reklam gösterimleri nasıl olacak?

Discord, “Sponsorlu Görevler” adı verilen yeni ücretli promosyonlar getirmeyi planlıyor. Platform, bunları video oyunu yapımcıları ile işbirliği içinde sunacak. Sponsorlu Görevler, kullanıcılara Discord arkadaşları ve izleyicileri ile oynarken çeşitli zorlukları tamamlamaları için oyun içi veya platform içi hediyeler sunacak.

Discord’un üründen sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Peter Sellis’in belirttiğine göre, reklamlar ekranın sol alt köşesinde gösterilecek ve hedefleme, kullanıcının oyun oynama tarzına, yaşına ve konumuna göre belirlenecek. Ödüller ise, reklamı yapılan oyun içi görevleri en az bir arkadaşı izlerken tamamlayan kullanıcılara verilecek.

reklam

Discord reklamlarının, ayarlar üzerinden kapatılabileceği bildirilse de, bunun tüm kullanıcılar için mi yoksa yalnızca aboneler için mi geçerli olduğunu belirtilmedi. Aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip platformun, izleyeceği reklam politikasını yakında göreceğiz. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir