Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dropbox Sessizce Özel Beta Sürümünde Yeni Bir Şifre Yöneticisi Getirdi!

Dropbox Sessizce Özel Beta Sürümünde Yeni Bir Şifre Yöneticisi Getirdi!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
51 0

Dropbox sessizce Dropbox Passwords adlı yeni bir şifre yöneticisini devreye soktu. Uygulama yalnızca Android’deki özel bir beta sürümde kullanılabilir ve indirebilmenize rağmen bir davetiniz olmadıkça onu kullanamazsınız. Uygulamanın Google Play Store notları, uygulamanın şu anda “geliştirilmekte” olduğunu ve bu nedenle kararsız olabileceğini belirtiyor.

Uygulama mevcut sürümünde oldukça basit görünüyor. Çoğu şifre yöneticisi gibi, benzersiz şifreler oluşturabilir, bunları tek bir yerde saklayabilir, cihazlar arasında senkronize edebilir ve giriş alanlarını otomatik olarak doldurabilir. Tarayıcılardan şifreleri içe aktarma ve iki faktörlü kimlik doğrulama desteği gibi diğer kullanışlı özelliklerden bahsetmiyoruz bile.

Uygulama ilk olarak, Dropbox Passwords’ın uygulamalarda ve web sitelerinde “tek tıklamayla” oturum açma yeteneği sunduğunu belirten AndroidPolice tarafından tespit edildi, bu muhtemelen yazılımın 2017’de Android Oreo ile tanıtılan Android’in otomatik doldurma özelliğini kullandığı anlamına geliyor.

Birçok mevcut şifrenin, cihazlar arasında veri senkronizasyonu için bir bulut seçeneği olarak Dropbox’ı zaten kullandığını düşünecek olursak Dropbox’ın şifre yöneticisi pazarına girmesi mantıklı duruyor. Bu alan oldukça rekabetçi özellikler sunan bir dizi hizmet uygulamaları ile rekabet içinde. İnkar edilemez olan, herkesin bir şifre yöneticisi kullanması gerektiğidir ve Dropbox’ın adının tanınması göz önüne alındığında, kullanıcıları kaydolmaya ikna etmek daha kolay olabilir.

 

What’s your Reaction?
20
6
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir