Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. E3 2023 İptal Edildi: Sektör Yeni Tanıtım Yollarına Yönelebilir

E3 2023 İptal Edildi: Sektör Yeni Tanıtım Yollarına Yönelebilir

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
71 0
E3

Son birkaç ay boyunca, E3 ciddi kayıplar yaşadı. Konferansın bu yıl gerçekleştirilmesi planlanıyordu fakat, etkinliğin en büyük isimleri olan Nintendo, Sony ve Xbox, kendi özel lansmanlarını planlayarak etkinlikten çekildiler. Şimdi ise durumun sonu netleşti: E3 2023’ün iptal edildiği bildiriliyor.

IGN tarafından ortaya atılan haberin kaynağı, Entertainment Software Association tarafından gönderilen sızdırılmış bir e-postaya dayanıyor. E-posta, etkinliğin endüstrinin gücünü ve etkisini sergilemek için yeterli ilgiyi toplayamadığı için iptal edildiğini belirtiyor.

Şubat ayında, Nintendo, Sony ve Xbox’ın etkinlikten çekilmesiyle birlikte, etkinliğin geleceği tartışılır hale gelmişti. Ancak daha da kötüsü, Ubisoft da sonradan etkinlikten çekilme kararı alarak, Los Angeles’ta kendi yüz yüze etkinliğini düzenlemeye karar verdi.

Sony

Gelinen son durumda, E3 gibi büyük bir etkinliğin iptal edilmesi video oyun sektörü için büyük bir darbe oldu. Ancak, online etkinlikler ve dijital lansmanlar gibi yeni yollarla şirketler tanıtımını sürdürebilecektir. İlerleyen süreçte, E3’ün yeniden yapılandırılması veya farklı bir formatla geri dönmesi mümkün olabilir.

Görüşlerinizi bizlerle yorumlar üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca henüz katılım sağlamadıysanız RTX 3050 & Intel i5 11400F” çekilişimize katılmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

What’s your Reaction?
20
2
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir